گام های بلند آمیکو برای لیدری بازار خودروهای تجاری و پیکاپ

به گفته مدیر فروش ارس خودرو دیزل ، به رغم شدید بودن رقابت در بازار خودرو، آمیکو توانسته است هم در بازار خودروهای کار و تجاری و هم با آسنا در بازار پیکاپ موفق عمل کند.

به گزارش پرشیین خودرو، حمید ترکی با اشاره به اینکه ارس خودرو دیزل امسال با دو محصول کلیدی ،کمپرسی 2631 یورو 5 و پیکاپ آسنا قصد جهش در فروش دارد تصریح کرد: در حوزه خودروهای کار وتجاری استقبال از کمپرسی 10 چرخ آمیکو بسیار خوب وبالا بوده است . به نحوی که به دلیل حجم بالای تقاضا گاهی با محدودیت تحویل مواجه می شویم. ضمن اینکه در کنار تولید این خودرو، توسعه محصول با تغییر کاربری ،میکسر 2631 یورو 5 نیز تولید و فروش آن هم آغاز شده است.

وی ادامه داد : از سوی دیگر با اقداماتی نظیر توسعه شبکه فروش وخدمات پس از فروش به خصوص در تهران و سایر استان ها از جمله استان های جنوبی و خراسان و همچنین تنوع در روش های فروش به رغم ‌اینکه رقابت در بازار پیکاپ بسیار سخت تر شده است، در این حوزه هم روند رضایت بخشی را طی کرده ایم و هم اتفاقات خوبی که در این این 9 ماهه سال افتاد،رد کردن رکورد فروش سالیانه و همچنین معرفی اولین پیکاپ اتوماتیک کشور بود.

توسعه فروش با آسنا و 2631

مدیر فروش آمیکو در ادامه در خصوص اینکه تمرکز اصلی آمیکو بر چه محصولاتی است ،پاسخ داد: ارس خودرو دیزل پتانسیل تولید انواع محصولات سبک و سنگین را دارد.اما در حال حاضر روی محصولات تجاری - باری متمرکز شده است. از یک سو در حوزه سنگین با محصول پر تقاضای 2631 یورو 5 که به تازگی فروش میکسر آن آغاز شده است در بازار حضور داریم و از حوزه سبک با پیکاپ آسنا با ویژگی های منحصر به فرد آن در بازار هستیم. با توجه به قدرتی که این محصول ها دارند سعی داریم که در این بازارها پیشرو بازار باشند و بتوانیم سهم بیشتری کسب کنیم.

آسنا؛ گزینه ای مناسب برای طبیعت گردی

ترکی در ادامه در خصوص اینکه چگونه می شود که سهم بیشتری از بازار پیکاپ کسب کرد توضیح داد:هر چند بازار پیكاپ ،چندان بزرگ نیست، اما با توجه به افزایش علاقه جوانان به خودروهای آفرودی و گسترش فرهنگ طبعت گردی، این بازار در حال برزگ تر شدن و گسترش است. هر كدام از این شركت‌ها نیز مزایای محصولی و رقابتی خودشان را دارند. با این حال شركت آمیكو یكی از شركت‌هایی است كه در این بازار به خوبی شناخته شده و متقاضیان این نوع محصولات آمیكو را می‌شناسند .

آسنا؛بدون توقف در حال ارتقاء

ترکی اضافه کرد: كسانی كه به دنبال ماشین‌های دوكابین دو دیفرانسیل هستند، حال چه برای آفرود و چه کاربردهای دیگر ، خودرو آسنا و شركت آمیکو را می‌شناسند. در واقع "آسنا" ی آمیکو با توجه به كابین بزرگ‌تر، راحتی سرنشین، ابعاد بزرگ‌تر اتاق بار و ویژگی‌هایی دیگر مانند دوگانه‌سوز بودن ،دارا بودن قفل اتوماتیك دیفرانسیل، مزایای منحصربفردی دارد كه نیاز خیلی از مشتریان را برآورده می‌كند و طی این مدت جزء گزینه های اول بسیاری از علاقمندان به این نوع خودروها قرار گرفته است.

با این حال آمیکو بر اساس استراتژی و تفکری که دارد به رغم استقبال از آسنا ،همچنان به دنبال بهبود این خودرو است. پیرو همین تفکر محصول دائما در حال ارتقاء است و به زودی نسخه های جدیدی از آسنا روانه بازار خواهند شد.

گام های بلند آمیکو

مدیر فروش آمیکو، با اشاره بر سخت شدن رقابت در بازار خودرو به اقدامات آمیکو برای افزایش توان رقابت و کسب سهم بیشتر بازار ادامه داد: برای حفظ ،تثبیت و همچنین افزایش نفوذ در بازار ، چند اقدام اساسی را انجام دادیم. اولین اقدام توسعه وگسترش شبكه فروش بود.به نحوی که در هر نقطه از كشور كه متقاضی محصولات آمیکو، بتواند به راحتی بتواند خرید انجام دهد و در عین حال بتواند خدمات پس از فروش مطلوب و با کیفیتی نیز دریافت کند. گام دومی تنوع دادن به روش های فروش بود. به دلیل برخی مسائل اقتصادی قدرت خرید جامعه کاهش یافته است.بنابراین سعی كردیم بر اساس توانمندی‌های مشتریان، روش‌های مختلفی را به صورت دائمی یا به صورت مقطعی ارائه کنیم.
فروش های منعطف و لیزینگی

ترکی اضافه کرد : از این روش ها می توان به روش های فروش تخفیف دار مناسبتی اشاره کرد. همچنین با چند شركت لیزینگ در حال مذاکره هستیم . در واقع در حد توان و امکان به دنبال ایجاد راه های بسیار منعطف در حد توانمان هستیم . برای این‌كه اگر مشتری محصولات آمیکو را پسندید بتواند با هر وضعیتی خرید داشته باشد.

تامین قطعات بدون مشکل

وی ادامه داد : در گام سوم تلاش شد تا میزان رضایت مشتریان افزایش یابد.به همین منظور در حوزه خدمات پس از فروش سرمایه‌گذاری‌های ویژه‌ای كرده ایم. به عنوان مثال انبارهای قطعات یدكی آمیکو به اندازه کافی و مناسب دارای موجودی قطعات است.

وی با اشاره به اینکه توسعه شبكه‌ علاوه بر فروش به توسعه خدمات فروش هم کمک کرده است ،اضافه کرد: برای اینکه مشتریان بتوانند خدمات با کیفیت آمیکو را در مدت زمان کمتری دریافت کنند، اقدام به ایجاد شبكه امداد کرده ایم.
مدیر فروش آمیکو تصریح کرد: درگام چهارم توسعه فروش بحث تبلیغات و اطلاع‌رسانی است. در حال حاضر همکاران روابط عمومی برنامه خوبی در این راستا طراحی و اجرا کرده اند تا بخش بالقوه بازار نیز با محصولات ، ویژگی آنها،خدمات پس از فروش و همچنین روش های منعطف فروش بیش از پیش آشنا شوند.

فروش های سازمانی آسنا

این فعال صنعت خودرو در ادامه در خصوص اینکه بسیاری از شرکت ها فروش سازمانی دارند آیا آمیکو نیز در این بخش فعال است یا خیر توضیح داد: کیفیت محصولات آمیکو به گونه ای است که بسیاری از نهادها ،ارگان ها و سازمان های مختلف تقاضای خرید دارند.

مدیر فروش آمیکو ادامه داد: به عنوان مثال اخیرا منطقه آزاد چابهار تعدادی پیکاپ آسنا خریداری کرده و همچنین سازما نهای هلال احمر ، راهداری و حمل ونقل جاده ای در حال حاضرنیز به عنوان خودروی سازمانی خود از آنها استفاده می کند.

کد خبر 135994

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha