کد خبر 139668
۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۸
ورود اتوبوس‌های ویژه مدارس به پایتخت

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه گفت باید اتوبوس‌های جدیدی به تناسب شبکه معابر تهران تأمین و سفارش‌گذاری شود.

به گزارش پرشین خودرو، بهرام نکاحی درباره اولویت‌های شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اظهار داشت: زمانی که تهران نیاز به 7 هزار و 500 دستگاه اتوبوس برای حمل و نقل عمومی دارد، نمی‌توانیم تمام انرژی خود را در یک حوزه نظیر بازسازی یا نوسازی متمرکز کنیم. همزمان فعالیت‌هایی نظیر راه اندازی اتوبوس مدرسه، نظارت بر عملکرد، بازسازی، نوسازی، بهسازی و ارتقای کمی و کیفی در موازات یکدیگر انجام می‌شود.

وی با اشاره به در دستور کار گذاشتن همزمان رشد و توسعه در ناوگان اتوبوسرانی عنوان کرد: قطار توسعه و رشد در حوزه نوسازی و فناوری‌های جدید به حرکت درآمده و یقین دارم که اتفاقات خوبی در حوزه حمل و نقلی تهران رقم خواهد خورد.

نکاحی به نگاه ویژه شهردار تهران به حمل و نقل عمومی نیز اشاره و تاکید کرد: امیدوارم این نگاه ویژه، کمبود‌ها و عقب ماندگی‌های جدی گذشته را برطرف کند.

وی درباره تحویل اتوبوس از وزارت کشور هم اظهار کرد: امیدواریم که تا پایان امسال بالغ بر هزار دستگاه اتوبوس از وزارت کشور تحویل بگیریم. در نخستین مرحله تحویل، قرار بر 256 دستگاه بود که تاکنون 142 دستگاه آن را تحویل گرفته ایم.

نکاحی تأکید کرد: نباید فراموش کنیم که نخستین مد حمل و نقل، پیاده مداری است. باید فرهنگ پیاده مداری در شهر تهران ترویج و بستر آن آماده شود؛ البته مدیران هم باید در این راستا گام بردارند.

کد خبر 139668

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha