کد خبر 79234
۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
 فیات کرایسلرهم به اتحاد ب ام و و اینتل پیوست

پرشین خودرو: گروه کارخانه جات فیات کرایسلرهم به اتحاد ب ام و و اینتل برای تولید خودروی خودران پیوست.

به گزارش پرشین خودرو،  اکنون این مثلث تشکیل شده از خودروسازان به نام و شرکت فناوری برای ایجاد پلت فرم تولید خودروی خودران با دیگر خودروسازان رقابت می کنند. تامین کننده قطعات خودرو از جمله Delphi و Continental AG از اعضای دیگر این اتحاد هستند.

از برنامه های این همکاری مشترک می توان به عرضه خودروهای خودران در سال 2021 و رقابت با شرکت های خودروساز فعال در این حوزه اشاره کرد. آن ها همچنین قرار است تا پایان سال جاری، آن ها 40 خودروی خودران تولیدی را برای آزمایش های جاده ای آماده کنند.

بنا به آماری که موسسه تحقیقاتی مک کنزی ارائه داده، با توجه به گرایش بازار و مخصوصا قشر جوان، تا سال 2030، بازار خودروهای خودران و تاکسی های هوشمند نزدیک به 2 هزار میلیارد دلار درآمد خواهند داشت. بر اساس گزارش مک کینزی، جوانان ترجیح می دهند به جای داشتن خودروی شخصی و دردسر های آن، با تاکسی ها و خودروهای هوشمندی که خدماتی پویا ارائه می دهند، جا به جا شوند.

از این رو، روی آوردن شرکت های بزرگ خودرو سازی و همکاری آن ها با غول های تکتولوژی قابل توجیه است. از سویی، بر اساس آماری که موسسه مشاوره ای Frodt & Sullivan ارائه داده، تولید خودروی خودران تا سال 2030، سهم 10 تا 15 درصدی از تولید در اروپا را به خود اختصاص می دهد.

بنابراین، بیشتر شرکت های خودروسازی، در راستای توسعه فناوری خودروهای خودران و نیز کاهش هزینه های سنگین تولید این سبک از محصولات، به دنبال متحد شدن با یکدیگر هستند.

پیش از این، دو شرکت بزرگ "ب ام و" و "اینتل"، برای تولید خودروی خودران همکاری می کردند و به تازگی شرکت فیات کرایسلر اصالتا ایتالیایی-آمریکایی هم اعلام کرد که به آن ها می پیوندد. شرکت کرایسلر اعلام کرد، مهندسان و متخصصان خود را برای تحقق اهداف این همکاری مشترک به خدمت خواهد گرفت.

سرجیو مارجینون، مدیرعامل فیات کرایسلر دراین خصوص اظهار کرد که شرکت های خودروسازی باید با یکدیگر همکاری کنند تا علاوه بر کاهش هزینه های سنگین، بهره وری بیشتری داشته باشند. البته فیات کرایسلرف پیش از این نیز برای تولید خودروی بدون راننده با شرکت گوگل همکاری به توافق رسیده بود

 

کد خبر 79234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha