ایران ایر به دنبال تامین مالی از بانک های داخلی

پرشین خودرو:در پی تداوم بی میلی بانک های خارجی به ورود به بازار ایران شرکت ایران ایر احتمالا ناگزیر خواهد شد برای تامین مالی خرید هواپیماهای جدید از ایرباس و بوئینگ به بانک های داخلی رجوع کند.

به گزارش پرشین خودروبه نقل از پایگاه خبری فوربز، در پی تداوم بی میلی بانک های خارجی به ورود به بازار ایران شرکت ایران ایر احتمالا ناگزیر خواهد شد برای تامین مالی خرید هواپیماهای جدید از ایرباس و بوئینگ به بانک های داخلی رجوع کند.

برخی شرکت های هواپیمایی ایرانی پیشتر برای تامین مالی خرید 77 فروند هواپیمای مسافربری از شرکت های اروپایی و آمریکایی قراردادهایی با شرکت های لیزینگ بین المللی منعقد کرده بودند. هنوز مشخص نیست که آیا این تلاش ها موفقیت آمیز بوده یا نه، اما واضح است که با توجه به عدم برقراری روابط بانکی بین ایران و سایر کشورهای جهان در نتیجه تحریم های دولت آمریکا، ایرلاین های ایرانی ناگزیرند برای تامین مالی خریدهای خود به دنبال گزینه های دیگر بروند.

معصومه اضغرزاده، سخنگوی شرکت ایران ایر گفته: «ترجیح ما استفاده از منابع مالی داخلی است اما ما همچنین گزینه تامین مالی خریدها توسط خود شرکت های ایرباس و بوئینگ را نیز داریم.»

سخنگوی شرکت بوئینگ از اظهارنظر در خصوص احتمال تامین مالی خریدهای شرکت ایران ایر خودداری کرده و گفته سیاست شرکت این است که در خصوص گزینه های تامین مالی به صورت علنی اظهارنظری نمی کند. ایرباس نیز به درخواست اظهارنظر در این باره پاسخی نداده است.

رسانه های ایرانی گزارش کرده اند که قرار است مدیران این دو شرکت بزرگ هواپیماسازی غربی در روزهای آینده برای مذاکره با ایران ایر به تهران سفر کنند. اصغرزاده گفته، نتیجه این مذاکرات به زودی علنی خواهد شد.

ایران ایر تنها یکی از چند ایرلاین ایرانی است که از زمان لغو تحریم ها سفارشات قابل توجه خرید هواپیما به این شرکت ها داده است. ایرلاین های ایرانی در مجموع بیش از 300 فروند هواپیمای جدید سفارش داده اند و امکان خرید 50 فروند دیگر در این قراردادها باز گذاشته شده است. این تعداد دو برابر مجموع هواپیماهایی است که 17 ایرلاین فعال در صنعت هوانوردی ایران هم اکنون در اختیار دارند.

کد خبر 86424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha