بهره ‌برداری از مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین در اصفهان

پرشین خودرو: همزمان با نهمین روز دهه فجر و به مناسبت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین و پایش و کنترل کیفیت هوای شهر اصفهان روز شنبه با حضور استاندار و شهردار اصفهان به بهره ‌برداری رسید.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازایرنا، برای مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین که در زمینی به مساحت 11 هزار و 600 متر مربع در بلوار فرزانگان اصفهان و در کنار توقفگاه اتوبوسرانی شهرداری اصفهان احداث شده، 30 میلیارد ریال توسط شهرداری این کلانشهر هزینه شده است.
این مرکز دارای یک سوله سرویس به مساحت 525 متر مربع، ساختمان اداری به مساحت 220 متر مربع ، یک خط معاینه فنی سنگین با ظرفیت تست ترمز 20 تُن باز محوری، تست زوایای چرخ، تست فرسایش قطعات، تست سرعت و کیلومتر، تست دود دیزلی و تست تنظیم نور چراغ های جلو است.
همچنین مرکز پایش و کنترل کیفیت هوای شهر اصفهان که صبح امروز با حضور استاندار و شهردار اصفهان گشایش یافت دارای 10 ایستگاه سنجش آلودگی هوا و صوت می باشد و برای تجهیز و بهره برداری از آنها 60 میلیارد ریال هزینه شده است.
این ایستگاه ها که قادر به سنجش آلودگی صوتی نیز هستند در کنار 12 ایستگاه متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست و یک ایستگاه هواشناسی اصفهان به سنجش آلودگی هوای کلانشهر اصفهان می پردازند.
با راه اندازی این ایستگاهها که امروز انجام شد، اصفهان نخستین شهر بزرگ کشور است که بصورت ساماندهی شده و در قالب طرح پایش و کنترل کیفی هوای شهر به سنجش میزان آلودگی صوتی نیز می پردازد.
بر اساس بررسی های انجام شده میزان استاندارد و متوسط آلودگی صوتی در شهرها بین 45 تا 55 دسیبل است در حالیکه این شاخص در اصفهان بطور متوسط بین 75 تا 85 دسیبل است.

کد خبر 90392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha