کد خبر 97998
۸ تیر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۸
چطور با استرس پرواز کنار بیاییم؟

پرشین خودرو: سفرهای هوایی برای همه لذت‌بخش نیستند. افرادی هستند که به دلایل مختلف از سفر هوایی هراس دارند؛ اما چطور می‌توان بر استرس پرواز غلبه کرد؟

به گزارش پرشین خودرو به نقل از زومیت، گاهی سفر هوایی برای ما به یک ترس بزرگ تبدیل می‌شود، به‌خصوص اگر ترس از ارتفاع نیز داشته باشیم؛اما این ترس کاملا قابل مهارکردن است. در ادامه به شما توضیح می‌دهیم که چطور حواس خود را پرت کنید تا بتوانید ترس را کنترل کنید و از سفر هوایی لذت ببرید.

پیشنهادهای مفید

این گام های پیشنهادی هرچند ساده به نظر می‌رسند؛ اما بسیار موثر هستند.

۱. زمانی که عصبی هستید، به آرامی به خود بگویید که هواپیما امن است و سعی کنید به مقصد و اوقات خوشی که در آنجا خواهید داشت، فکر کنید.

کنترل ترس

هواپیماها کاملا امن و درواقع بهترین شیوه (از لحاظ امنیت) برای سفر هستند. خطر سفرهای هوایی نسبت به رانندگی بی‌نهایت کمتر است.

ترس از پرواز


۲. اگر ترس از ارتفاع دارید، پوشش پنجره را ببندید، یا از مسافر کناری خود بخواهید تا این کار را انجام دهد.


این کار بسیار موثر است، زیرا کمک می‌کند تا به پایین نگاه نکنید.

۳. استرس خود را فرونشانید

توپ استرس

اگر مضطرب هستید، همراه با خود یک توپ کوچک نرم، یا اسباب‌بازی‌های نرم همراه داشته باشید تا در صورت لزوم آن را فشار دهید. شاید باور نکنید؛ اما این کار بسیار موثر است.

۴. یک دستگاه پخش صوت با موسیقی‌های آرامش‌بخش و یک هدفون همراه داشته باشید.


گاهی تنها صدای موتور هواپیما کافی است تا فردی را عصبی کند. کتاب‌های صوتی نیز بسیار آرامش‌بخش و سرگرم‌کننده هستند.

۵. زمانی که در آسمان هستید، حواس خود را پرت کنید.

فیلم ببینید، کتاب مورد علاقه‌تان را بخوانید، به موسیقی گوش دهید، پازل یا یک بازی ذهنی انجام دهید و به هرکاری که حواس شما را به خود پرت می‌کند، مشغول شوید.

۶. زمانی که ذهن‌تان در حال بازگشت به سمت ترس بود، به کلمه «ایست» فکر کنید. علامت توقف را تصور کنید و سعی کنید به همان کاری که مشغولش بودید، بازگردید.

۷. کلاه به سر بگذارید.
ترس از پرواز


گاهی، تنها پوشیدن یک کلاه می‌تواند ناامنی را از ذهن شما دور کند و حس بهتری به شما بدهد.

۸. اگر به هیچ‌وجه نمی‌توانید از اضطراب دور بمانید، همان کارهای قبلی را انجام دهید: به موسیقی آرامش‌بخش گوش دهید، اسباب بازی یا توپ استرس را فشار دهید، یک سری حرکات ورزشی که در آن شرایط ممکن است را انجام دهید، به این صورت که از پاها شروع کنید و تا بالا بروید؛ تمام ماهیچه‌های خود را تا جایی که می‌توانید فشار دهید.

این کار را تا جایی که می‌توانید انجام دهید، سپس همین حرکت را به آرامی از سر تا نوک پا انجام دهید. اگر لازم بود کمی آب بنوشید، نفس عمیق بکشید و دوباره شروع کنید.

۹. چیزی به همراه بیاورید که باعث شادی و آرامش شما شود.


این چیزها شامل عروسک مورد علاقه کوچک یا غذای مورد علاقه شما است.

۱۰. شرایط را برای خود راحت کنید.


اگر احساس سرما کنید یا صندلی‌تان راحت نباشد، نمی‌توانید استرس را از خود دور کنید. همراه خود یک پتوی مسافرتی، بالش، شال، دمپایی، سویشرت یا هرچیز دیگری که باعث راحتی شما طی سفر شود، به همراه داشته باشید.

۱۱. مهم‌ترین مسئله، منحرف کردن ذهن و کنترل استرس در زمان اوج پرواز است.

اگر سعی کنید تمام این کارها را انجام دهید، حال‌تان بهتر می‌شود. به یاد داشته باشید که پرواز هوایی هرکسی را اندکی عصبی می‌کند، اما اگر این تکنیک‌ها را به کار ببندید، پیش از آن‌که متوجه شوید، به مقصد رسیده‌اید.

کد خبر 97998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha