کد خبر 111915
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
تصویب کلیات لایحه ایمنی حمل و نقل دانش‌آموزان

پرشین خودرو: در سی و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران، لایحه آیین‌نامه ایمنی حمل و نقل دانش‌آموزان به تصویب رسید.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، در صد و سی و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران لایحه آیین نامه ایمنی حمل و نقل دانش‌آموزان مطرح شد.

شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران در خصوص این لایحه گفت: طرحی با ۲۰ امضا در خصوص آیین‌نامه ایمنی حمل و نقل دانش‌آموزان به تصویب رسید و شهرداری ملزم به لایحه‌ای در این خصوص شد.

وی گفت: در ادامه این جلسات متعددی با محوریت معاونت حمل و نقل و ترافیک در خصوص آیین‌نامه ایمنی حمل و نقل دانش‌آموزان برگزار شد و دستورالعمل و شیوه‌نامه‌ای در این خصوص تهیه شد.

وی درباره مواردی که در این لایحه آمده است گفت: ارتقای سرویس‌های مدارس، نحوه کار شرکت‌های تخصصی، صلاحیت رانندگان مدارس، آرام‌سازی محیط پیرامونی مدارس، آموزش رانندگان و کمک‌رانندگان در این لایحه تعریف شده است.

در ادامه این بررسی احمد مسجد جامعی دیگر عضو شورای شهر تهران گفت: این لایحه اقدام ارزشمندی است و در این خصوص دو سند داریم که یکی از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آن‌ها مربوط به آموزش و پرورش و دیگری مربوط به شهرداری تهران است که باید این دو سند مشترک شوند.

وی گفت: با توجه به این‌که خدمات‌رسانی به دانش‌آموزان از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ وظایف وزارت آموزش و پرورش است لذا باید در این لایحه وظایف آنان کاملا مشخص و شفاف باشد و ما نیز در خصوص مدارس وظایفی داریم که باید به آن عمل کنیم.

 در پایان این بررسی‌ها، کلیات لایحه ایمنی حمل و نقل دانش‌آموزان با ۱۶ موافق به تصویب رسید.

کد خبر 111915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha