کد خبر 133752
۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸
ایجاد جوینت ونچر جدید مزدا با چانگان

شرکت خودروسازی ژاپنی مزدا، در ساختار سرمایه گذاری مشترک خود با کمپانی های چینی چانگان و اف ای دبلیو [FAW] تجدید نظر می کند.

به گزارش پرشین خودرو، سه خودروساز مزدا، چانگان و فاو [FAW] موافقت کرده اند که یک شراکت سه جانبه شکل دهند که در آن مزدا 47.5 درصد از سهم در این جوینت ونچر را در اختیار خواهد داشت.

شرکت دولتی خودروسازی چانگان که مقر آن در شهر چونچینگ قرار دارد 47.5 درصد دیگر از این سرمایه گذاری مشترک را در اختیار خواهد داشت و فاو [اف ای دبلیو] فقط در 5 درصد آن سهیم خواهد بود.

مزدا هم طی یک بیانیه خبری اعلام کرد: «هدف سه کمپانی بهره برداری حداکثری از فرصت راهبردی و مدیریتی در این سرمایه گذاری مشترک است و کوشش آنها بهینه سازی سامانه مدیریت و کسب و کار برای سازگاری با نیازهای بازار در حال بسط چین است.»

در چین، بزرگترین بازار خودروی جهان، مزدا از قافله عقب افتاده و نسبت به سایر خودروسازان ژاپنی در چین با افت فروش مواجه شده است. سال 2020 مزدا در چین فقط 214,574 دستگاه خودرو فروخت در حالی که در سال 2019 رقم فروش 227,750 دستگاه بوده است. سه خودروساز تویوتا، هوندا و نیسان در سال 2020 با هم بیش از 1 میلیون دستگاه خودرو در بازار چین فروخته اند.

منبع: سایپانیوز

کد خبر 133752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha