کد خبر 15030
۴ مهر ۱۳۹۱ - ۱۴:۱۷
فروش خودروهای معیوب خارجی در بازار ایران!

پرشین خودرو: رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران مدعی شد كه خودروهای معیوبی كه از سوی یك خودروساز خارجی برای رفع عیب فراخوان شده بودند را یك شركت واردكننده داخلی خریداری و وارد كشور كرده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، حسین اردوخانی اظهار كرد: برخی از شركت‌های واردكننده خودرو در واردات و عرضه محصولات نه براساس قانون، بلكه طبق منافع شخصی و زودگذر خود عمل می‌كنند. وی با بیان اینكه یكی از این شركت‌ها خودروهای معیوبی كه از سوی شركت تولیدكننده برای رفع عیب فراخوان شده است را خریداری و وارد ایران كرده است، خاطرنشان كرد:‌ این كار در خودروهای مدل 2008 به این سو اتفاق افتاده؛ به‌گونه‌ای كه این خودروها حدود 30 درصد ارزان‌تر خریداری شده و در بازار ایران عرضه شده است. اردوخانی ادامه داد: بعضی از این خودروها از سوی شركت تولیدكننده از رده خارج محسوب و به قیمت بسیار نازلی فروخته شده است. به عنوان مثال در برخی از آنها، خودرو به دلیل قرار داشتن در دمای بالا در مدت طولانی دچار عیوب اساسی شده است. در برخی از این خودروها نیز مشكلاتی همچون ضعف سیستم ترمز و خرابی كامپیوتر خودرو وجود داشته است. وی افزود: در برخی از این خودروها در شرایطی كه در كاتالوگ خودرو حجم مصرف سوخت 10 لیتر در حدود 100 كیلومتر ذكر شده، اما مصرف واقعی خودرو حدود 20 لیتر است. او با بیان اینكه این اتحادیه بارها در خصوص بروز چنین تخلفاتی هشدار داده است، تصریح كرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت مصرف‌كنندگان و تولیدكنندگان پرونده‌ای را جهت رسیدگی به تخلفات این شركت واردكننده تشكیل داده‌اند. به گزارش ایسنا، پیش از این مدیرکل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف‌كنندگان و تولیدكنندگان از كشف تخلف گران‌فروشی بیش از یك هزار میلیارد ریالی یك شركت واردكننده خودرو سواری خبر داده بود. به گفته محمدحسین مولاخواه، این شركت قبلا نیز با سوء استفاده از عدم اطلاع مشتریان اقدام به فروش خودروی وارداتی صدمه دیده به جای خودرو نو كرده بود كه پرونده آن در شعبه عالی سازمان تعزیرات حكومتی مطرح و در حال رسیدگی است.
کد خبر 15030

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۵
    0 0
    معمولا تمام اين مشكلات با جريمه نقدي حل شده و خودروها به مردم فروختند و بازهم مي فروشند ديگه بازار انحصاري و قوانين انحصار گرارايانه ثبت سفارش اينم نتايجشه ان از انحصار بازار داخل اينم از وارداتي ها