کد خبر 16845
۲۷ آبان ۱۳۹۱ - ۰۹:۵۵
تخلفات بیمه ای را به 2205001 خبر دهید

پرشین خودرو: شرکت های بیمه موظف به پرداخت بیمه نامه به افرادی که گواهینامه آنها به علت تأخیر هنوز به دست آنها نرسیده است، هستند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد کریمی رئیس کل بیمه مرکزی گفت: اگر دارندگان وسایل نقلیه به ویژه موتورسواران فاقد گواهینامه آن هم به صورت عمد باشند شرکت بیمه ای خسارت را از مقصر دریافت و دیه را به حادثه دیده پرداخت می کند اما اگر صاحبان وسایل نقلیه موتوری اقدامات لازم را برای دریافت گواهینامه به موقع انجام داده باشند ولی به علت تأخیر در دریافت آن فاقد گواهینامه باشند موضوع دریافت خسارت توسط آنها از شرکت های بیمه کاملا معتبر است و شرکت های بیمه مکلف به پرداخت خسارت به دارندگان وسایل نقلیه موتوری به ویژه موتورسواران هستند. وی تصریح کرد: مردم می توانند در صورت مشاهده چنین تخلفاتی از سوی شرکت های بیمه مراتب را به واحد رسیدگی به شکایت بیمه مرکزی از طریق شماره تماس 2205001 الی 5 به صورت تلفنی اعلام و حتی از طریق مراجعه حضوری، ارسال ایمیل به سایت بیمه مرکزی مراتب را اعلام کنند. وی در پاسخ به این سوال که در خصوص بدهی شرکت های بیمه به مراکز درمانی به ویژه بیمارستان های دولتی تاکنون چه اقداماتی انجام شده است گفت: این بدهی ها در حال پرداخت شدن به بیمارستان ها و سایر مراکز درمانی است، این در حالی است که 10 درصد از حق بیمه نامه ها به صورت روزانه از محل حق بیمه هایی که شرکت های بیمه دریافت می کنند مربوط به حق بیمه های مراکز درمانی است که ما در حال تسویه نهایی آن به بیمارستان ها و سایر مراکز درمانی هستیم و فقط چند شرکت بیمه ای در این مورد باقی مانده است. ضمن آنکه در این رابطه جلسات منظمی با وزیر بهداشت در حال برگزاری است که در ‌آینده نزدیک نیز باز هم جلسه ای در این رابطه با وزیر بهداشت خواهیم داشت. وی در خصوص بحث نرخ دیه در سال 92 گفت: اگرچه مطرح کردن نرخ دیه سال 92 در حال حاضر بسیار زود می باشد اما ما از هم اکنون پیگیر دریافت اظهارنظرهای قوه قضائیه برای تعیین نرخ دیه در سال آینده هستیم که در صورت اعلام اظهارنظر قوه قضائیه آن را به موقع به مردم اعلام خواهیم کرد.
کد خبر 16845

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۷
  0 0
  شمارش 7 رقمیه؟
 • Ali ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۲
  0 0
  فساد بزرگ بیمه ماحصل نادیده گرفتن حقوق مظلومین چند سالی است که بحث فساد بزرگ بیمه تیتر اول بسیاری از روزنامه ها و جراید شنیداری ،نوشتاری و دیداری است و بحث داغ در محافل عمومی است که گاه و ناگاه بر سر زبانها می چرخد و انتظار محاکمه عاملان آن خواسته حق مسلم ملت می باشد.اما در این بین افرادی هستند که توجه بیشتری هرچند با افسوس به این اخبار دارند و آن کسانی هستند که به نوعی حقوق مسلمشان پایمال گردیده و بعضا تعدادی از بازماندگان متوفیان و یا افراد مصدومی که احتمالا حقشان به نوعی نادیده گرفته شده، با چشمان پر از اشک و یا بغضهای در گلو نظاره گر اخبار مربوطه می باشند. این در حالی است که قانونگذار با صراحت کامل سیاست و اهداف پیدایش صنعت بیمه که همانا جبران و حمایت از زیاندیدگان و خانواده های آنها و توزیع خسارات ناشی ازخطرات زندگی امروزی را در پرداخت دیات مختلف به یک فرد مصدوم در سوانح رانندگی را بیان داشته است که تا حدودی علاوه بر حمایتهای معنوی نیاز به حمایتهای مادی برای نگهداری و درمان این قبیل افراد می باشد.