خودروهای 100 میلیونی را 200 میلیون می فروشند

پرشین خودرو: رئیس اتحادیه کشوری نمایشگاه داران اتومبیل با اشاره به اینکه کاهش تعرفه های گمرکی فقط برای ثبت سفارش‌ های انفرادی لحاظ شده و نه ثبت سفارش های شرکتی، گفت: هم اکنون امکان ثبت سفارش کالا به هر میزان وجود ندارد.

به گزارش «پرشین خودرو»، حسین زمانی افشار درباره علل افزایش قیمت خودروهای وارداتی طی ماه‌های اخیر، اظهار داشت: در حال حاضر یک ماشین 100 میلیون تومانی در بازار با قیمت 200 میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد که باید مهمترین عامل این گرانی‌ها را نوسانات دلار و سوء استفاده دلالان از بازار خودرو دانست. وی با اشاره به اینکه این روزها قیمت ارز دولتی تا حدودی ثابت و ارز آزاد همچنان با نوسان قیمت روبه رو است، افزود: به عقیده من با وجود التهابات ارزی تصمیم اخیر دولت در کاهش تعرفه‌ها هم نمی‌تواند تأثیر مطلوبی را بر بازار قیمت خودروهای وارداتی داشته باشد. رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه داران اتومبیل اضافه کرد: کاهش تعرفه های گمرکی فقط برای ثبت سفارش‌های انفرادی لحاظ شده و برای ثبت سفارش های شرکتی هنوز چنین امری پیش بینی نشده است. زمانی افشار ضمن تأکید براینکه اگر کاهش تعرفه‌های گمرکی برای شرکت‌های واردکننده هم لحاظ شود تا حد قابل توجهی قیمت خودروها کاهش خواهد یافت، تصریح کرد: هم اکنون به واردکننده ها امکان ثبت سفارش کالا به هر میزان که متقاضی هستند داده نمی شود. رئیس اتحادیه کشوری نمایشگاه داران اتومبیل به «تسنیم» گفت: اگر دلار با افزایش قیمت روبه رو شود قیمت خودروها نیز هم راستای آن با تغییر مواجه خواهند شد.
کد خبر 17488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • دانشجو ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۹
    2 0
    خدا از اونا نگذره که این قدر ماشین رو گرون کردند و به مردم می فروشن باید تا اونجا که میشه ماشین های مدل بالا رو تعرفه شون رو پایین بیارن تا اون ماشین های مدل پایین تر رو دستشون بمونه.