محکومیت مردم به خرید خودرو بی کیفیت

پرشین خودرو: عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان چگونگی شرایط احیای شورای سیاست گذاری خودرو گفت: نباید مردم را محکوم به خرید خودرو بی کیفیت کنیم و تعرفه واردات باید سالانه 10 درصد کاهش یابد.

به گزارش «پرشین خودرو»، الله وردی دهقانی درباره احیای مجدد شورای سیاست گذاری خودرو افزود: در هر صنعتی باید سیاستگذاری های ثابت و استراتژی مشخص داشته باشیم اگر این شورای سیاست گذاری سیاست هایی اتخاذ می کند که در آن نقشه راه از مبدا تا مقصد مشخص شود احیای این شورا می تواند موثر باشد اما اگر بخواهیم در بازار داخلی خودرو انحصار ایجاد کنیم و آن را در اختیار یک سری خودروسازان داخلی نگهداریم به طوری که رقابت وجود نداشته باشد باعث می شود خودورسازان احساس حاشیه امنیت داشته باشند و با این سیاست ها نه تنها در صنعت خودرو بلکه در هر صنعتی در جا خواهیم زد و در این شرایط رقبا از ما پیشی خواهند گرفت.
نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لازمه اینکه پیشرفت کنیم این است که سیاستگذاری های صحیح باید اتخاذ شود و بر اجرای این سیاست گذاری ها نیز باید نظارت شود که از یک نقطه مشخص به اهداف تعیین شده دست یابیم.

حرکت به سمت تولید خودرو ملی
وی با بیان اینکه بنده از نمایشگاه قطعات خودوری جهان بازدید داشتم که متاسفانه هیچ قطعه سازی از کشور ما در آن حضور نداشت، ادامه داد: اگر بخواهیم فضای رقابتی ایجاد شود، خود کفا شویم و در جهت تولید خودروی ملی حرکت کنیم قطعا باید برنامه ریزی داشته باشیم
این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: اینکه در کشور انحصار داخلی ایجاد کنیم باعث می شود صنعت کشور و به طور خاص صنعت خودرو در همان سطح همیشگی درجا بزنند و از آن طرف علاوه بر افزایش قیمت شاهد کاهش کیفیت در این صنعت باشیم.

تعرفه واردات خودرو سالانه 10 درصد کاهش یابد
دهقانی با بیان اینکه اگر نتوانیم با رقبای جهانی رقابت کنیم بسیار خطرناک خواهد بود، درباره چگونگی قیمت خودرو در آینده نیز گفت: در بحث قیمت گذاری فراز و فرودهایی وجود داشت به طوری که طی یکسال گذشته قیمت خودرو روند افزایشی داشته است.
وی به خانه ملت گفت: باید سیاستگذاری داشته باشیم که اولا خودروسازان داخلی متضرر نشوند و از طرفی آنچه حق مردم است به آنها برسد و مردم را بخواهیم محدود به استفاده از محصولات داخلی کنیم.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که باید فضایی فراهم شود تا خودروسازان داخلی بتوانند در آینده نزدیک با رقبای خود رقابت کنند، درباره تعرفه واردات خاطرنشان کرد: از طرفی باید به خودروسازان فرصت داده شود تا سالانه حدود 10 درصد از تعرفه واردات کاهش دهند از آن طرف خودروسازان باید خود را به سطحی برسانند تا بتوانند با خودروسازان خارجی رقابت کنند.

کد خبر 25195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha