کد خبر 28475
۲۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۸
زنجیر چرخ و معاینه فنی،خط قرمز پلیس

پرشین خودرو: رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام کرد: تجهیزات ایمنی خودرو همچون زنجیر چرخ و برگه معاینه فنی، خط قرمز پلیس در طرح زمستان 92 است.

به گزارش «پرشین خودرو»، سردار سرتیپ دکتر اسکندر مومنی در رزمایش طرح زمستان 92، با بیان اینکه 97 هزار نفر از نیروهای سازمان‌ها و دستگاه‌های دخیل در امدادرسانی، در طرح زمستان 92 حضور دارند، گفت: امسال در طرح زمستانه، 8.5 درصد به ظرفیت امدادرسانی افزوده شده است.

وی با بیان اینکه طرح زمستانه از امروز (بیستم آذرماه) تا 20 اسفندماه امسال ادامه خواهد داشت، گفت: طرح زمستانه در 27 استان برفگیر از امروز آغاز می‌شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از مردم خواست تا نکات ایمنی همچون کنترل ترمز، چراغ‌های روشنایی، برف پاک‌کن و ... را رعایت کرده و نسبت به اخذ برگه معاینه فنی خودروهایشان نیز اقدام کنند.

مومنی همچنین با بیان اینکه در هشت ماهه امسال با تلاش تمامی دستگاه‌ها، شاهد کاهش هشت درصدی حوادث و سوانح بوده‌ایم، گفت: در هشت ماهه، 1100 نفر کمتر در سوانح و حوادث جان خود را از دست داده‌اند که این مهم نتیجه تلاش تمامی دستگاه‌هاست.

وی با بیان اینکه مسافران در طرح زمستانه نسبت به رعایت ایمنی خودرو و تجهیزات ایمنی و معاینه فنی و به خصوص زنجیر چرخ اقدام کنند، گفت: امسال طی ابلاغیه‌ای از همکارانمان خواسته شده است که تجهیزات خودروها را از مبدا کنترل کنند و در صورت نداشتن موارد اعلامی همچون تجهیزات ایمنی و به خصوص زنجیر چرخ از ادامه تردد آنها جلوگیری شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه علت تامه 70 درصد از تصادفات، تخطی از سرعت مطمئنه، سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ است، گفت: با رعایت این سه مساله، تصادفات به میزان چشمگیری کاهش می‌یابد.

مومنی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تلاش داریم که میزان کشته‌های تصادفات را در پایان امسال به زیر 18 هزار نفر برسانیم، گفت: در طرح زمستان 92 داشتن تجهیزات ایمنی از جمله زنجیر چرخ و معاینه فنی جزو خطوط قرمز پلیس است و در صورت نداشتن، از ادامه تردد خودرو جلوگیری می‌شود.

وی همچنین از این طرح زمستانه از امروز (بیستم آذرماه) تا بیستم اسفند ماه امسال ادامه خواهد داشت، گفت: 97 هزار نفر از نیروهای تمامی سازمان‌های دخیل در امر امداد و نجات در این طرح حضور دارند.

وی با بیان اینکه طرح زمستانه امروز در 27 استان برفگیر کشور آغاز می‌شود، گفت: 97 هزار نیرو در قالب 26 هزار تیم ثابت و سیار فعالیت خود را در طرح زمستانه آغاز می‌کنند و تیم‌های ثابت در 110 گردنه برف‌گیر کشور مستقر خواهند شد، گفت: در طرح امداد و نجات زمستانه امسال، 30 فروند بالگرد نیز فعالیت خواهند داشت.

مومنی با بیان اینکه پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که زمستان امسال سردتر خواهد بود، گفت: مسافران باید مقدمات سفر همچون اخذ معاینه فنی، سالم بودن وسیله نقلیه از جمله ترمز، برف پاک‌کن و ... را مد نظر و تجهیزات ایمنی همچون زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند.

وی در پایان با بیان اینکه خادمان مردم روزانه تلاش خواهند کرد که جان مردم را از حوادث احتمالی نجات دهند، گفت: مردم نیز با همراهی با فرزندانشان در طرح زمستانه، آنها را در پیشبرد اهداف یاری کنند.

حضور1150اکیپ در راه‌ها

کشاورزیان - رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور نیز در مراسم آغاز طرح زمستان 92، با بیان اینکه بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، شاهد افزایش 30 درصدی بارندگی در کشور بوده‌ایم، گفت: 120 هزار کیلومتر جاده برفگیر در کشور داریم و در 1375 محور بارش برف خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه امسال سازمان راهداری با هماهنگی هر چه بهتر با سایر دستگاه‌ها، به آنها کمک خواهد کرد، گفت: 7400 دستگاه انواع و اقسام ماشین‌های تخصصی از جمله برف‌روب و ... در طرح زمستانه بکار گرفته می‌شوند.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با اشاره به بکارگیری 11 هزار نفر نیروی انسانی، گفت: این افراد در قالب 1150 اکیپ راهداری به فعالیت و کنترل راه‌های کشور می‌پردازند.

وی در پایان اعلام برنامه‌ها و تمهیدات این سازمان برای طرح زمستان 92، گفت: تلاش می‌کنیم که با استفاده از اطلاعات سازمان هواشناسی، به آن سطح از آمادگی برسیم که هیچ راهی بسته نشود و راه‌ها باز نگه داشته شود.

2600تیم اورژانس در طرح زمستانه 92

میعادفر - قائم مقام سازمان اورژانس کشور نیز در تشریح برنامه‌های اورژانس کشور برای پوشش حوادث احتمالی در زمستان، گفت: 2000 پایگاه در این طرح فعالیت خواهند داشت.

وی با اشاره به بکارگیری 3000 دستگاه آمبولانس، گفت: همچنین 57 دستگاه اتوبوس آمبولانس و پنج بالگرد در طرح زمستانه 92 به کار گرفته خواهند شد.

قائم مقام مرکز اورژانس کشور با بیان اینکه 2600 تیم عملیاتی وظیفه پوشش حوادث احتمالی زمستان 92 را بر عهده دارند، گفت: این تیم‌ها در مناطق کوهستانی و برفگیر بیشتر مستقر خواهند شد و امید است که با رعایت مسائل از سوی مردم و آمادگی سازمان‌های دخیل، زمستان سالمی را داشته باشیم.

حضور 20 هزار امدادگر در زمستان

به گزارش ایسنا، محمود مظفر - رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر نیز در تشریح برنامه‌های این سازمان برای پوشش حوادث احتمالی زمستان، گفت: 1200 پایگاه ثابت و موقت در طرح زمستانه فعالیت خواهند کرد.

 

وی با بیان اینکه 20 هزار و 616 امدادگر در طرح زمستانه وظیفه کمک‌رسانی به در راه ماندگان و حادثه‌دیدگان احتمالی را بر عهده دارند، گفت: سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با داشتن 17 فروند بالگرد، امدادرسانی و پوشش هوایی حوادث احتمالی جاده‌ای را نیز در دستور کار دارد.

مظفر با اشاره به بکارگیری 3500 خودرو نجات، آمبولانس و خودروهای چند منظوره در طرح زمستان 92، گفت: سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر آمادگی دارد که در طرح زمستان 92 به 1500 نفر خدمات گوناگون ارائه کند.

وی با بیان اینکه خط امدادی 112 پاسخگوی در راه ماندگان و حادثه‌دیدگان احتمالی است، گفت: اگر مردم توصیه‌های کلی همچون به همراه داشتن تغذیه خشک، اطمینان از ذخیره بنزین و ... را مد نظر قرار دهند، قطعا به مشکلی برنخواهند خورد.

کد خبر 28475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha