از افزایش قیمت خودرو مکدر بودم اما چاره‌ نداشتم

پرشین خودرو: رئیس شورای رقابت با بیان اینکه بنده هم مانند رئیس جمهوری از افزایش قیمت خودرو مکدر هستم، گفت: اما با در نظرگرفتن هزینه های تولید مجبور به تصویب افزایش قیمت خودرو بودیم.

به گزارش «پرشین خودرو»، رضا شیوا، با اشاره به اینکه بنده هم مانند رئیس جمهور از افزایش قیمت خودرو مکدر هستم، اظهارداشت: واقعیت‌های این روزها جامعه نشان از آن دارد که کشور تورم 40 درصدی را پشت سر گذاشته است که این موضوع مشکلات زیادی را برای انواع واحدهای تولیدی کشور به وجود آورده است. وی با بیان این که طی سال‌های گذشته واحدهای تولیدی با افزایش هزینه های زیادی روبه رو بوده اند، افزود: در این میان صنعت خودرو نیز از مشکلات مصون نبود و در شرایط افزایش هزینه‌های تولید به فعالیت می پرداخت. رئیس شورای رقابت با اشاره به اینکه این شورا پس از بررسی های بسیار و ارزیابی هزینه های تولید افزایش قیمت خودرو را به تصویب رسانده است، گفت: متأسفانه در خصوص افزایش 5.5 درصدی متوسط قیمت خودرو اطلاع رسانی مناسبی صورت نگرفت و با پررنگ کردن افزایش 10 تا 15 درصدی قیمت برخی خودروها این گونه نگرانی ها در سطح جامعه ایجاد شد. شیوا اضافه کرد: با در نظر گرفتن هزینه های تولید افزایش متوسط 5.5 درصدی در بخش خودرو طبیعی است.
کد خبر 34368

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • پژو ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۸
  3 1
  چطور دکتر پژویان تونست؟ این بود که لابی خودروسازها چشم نداشت ببینه یکی جلو زیاده خواهیشون ایستاده.
 • ناشناس ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۸
  2 0
  شما به ریس شورای رفاقت بگویید برای الزامات قانونی مردم باید وجهی بدهند . مانه یورو4 میخواهیم نه ایربک درحالی که این الزامات قانونی چند وقتی هست دارد اجرا میشود چرا باید مصرف کننده پولش رابده.. خاک بر سر دستگاههای اجرایی ما که نمیتونن جلو این فروغون سازها وایسند ولی اگر یه فروشنده جز 100تومن روی اجناسش بکشد فوری تعزیرات جریمه نقدی در محل انجام میده ولی راجع به فرغون سازها که با کمال بی شرمی دارن گرانفروشی میکنند توجیه میکنند
 • کیوان ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۹
  2 0
  سلام. واقعا کشور ما برای خودروسازان خوب خدایی شده که یک مشت ... را به مردم قالب کنند و مردم بد بخت هم چون باید از تولید ملی حمایت کنند مجبورند این ... را بخرند و آرزوی داشتن خودروی خوب را به ... ببرند. خوشا به حال افغانی ها که تولید ملی ندارند و بهترین ماشین را سوار می شوند.
 • مردم ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۹
  3 0
  شورای رفاقت اگر با مردم رفاقت داشته باشد بهتر است
 • علی ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۱
  0 0
  ما هم از نخریدن و فحش و ناسزا گفتن به شما مکدر هستیم
 • امین ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۲
  0 0
  به آقای به اصطلاح دکتر بگویید که فقط مرگ است که چاره ندارد و مابقی امور چاره دارد . بهتر بود که ایشان استعفا می داند و حیثیت و متانت علمی را حفظ می کردند نه اینکه با تصمیم اشتباه و ندانسته فقط به جمله من هم مکدر هستم اکتفا کند