کد خبر 42188
۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۴
آینده صنعت طراحی خودرو تغییر می‌کند؟

پرشین خودرو: ایده جدید مایکروسافت با عنوان HoloLens به تازگی از سوی مایکروسافت رونمایی شده است که غول ردموند اعتقاد دارد که این اختراع می‌تواند انواع فعالیت‌های روزمره را از طریق واقعیت افزوده تغییر دهد.

به گزارش «پرشین خودرو»، به هر حال مایکروسافت با این نسخه نمایشی هدست واقعیت مجاری خود گام بلندی را در زمینه طراحی صنعتی برداشته است و دست طراحان خود را بازگذاشته است.

hololens3b
یکی از آیتم‌های تبلیغاتی مایکروسافت نشان از مهندسانی داشت که با استفاده از این دستگاه اقدام به طراحی ۳ بعدی یک موتورسیکلت در اندازه واقعی کرده بودند که به این مهندسان این امکان را می‌داد تا به صورت مجازی موتورسیکلت را لمس کرده و آنرا در اختیار بگیرند تا بدین ترتیب شاهد تغییر و تحول در طراحی خودرو در جهان نیز باشیم.
به هر حال یکی از محسنات این هدست این است که دیگر طراحان خودرو خود را درگیر فرایند وقت گیر ساخته شدن مدل فیزیکی نکرده و می‌توانند نتیجه کار خود را به صورت ۳ بعدی مشاهده کنند.
در صنعت خودرو به صورت سنتی طرح‌های جدید ساخته شده و به مدیران برای تایید نشان داده می‌شود ولی با این سیستم دیجیتالی طراحان می‌توانند هر ایده را در ان بگنجانند و در ضمن به راحتی تغییرات مدنظر مدیران خود را در آن در نظر بگیرند.

http://khodrosazi.ir/wp-content/uploads/2015/01/Screen-Shot-2015-01-21-at-3.03.jpg
البته برای اولین بار نیست که این ایده به ذهن مایکروسافت می‌رسد برند امریکایی فورد در حال حاضر از هدست‌های کامل واقعیت مجازی بهره می‌گیرد که به طراحان خود امکان می‌دهد بر روی طرح‌های جدید خودرو حتی در زمانی که در حال کار نیستند بیاندیشند.
به هر حال استفاده از هولولنزها به کاربران این امکان را خواهد داد تا پیش بینی‌های مجازی خود را بر روی محیط واقعی بهره گیرند که بدین ترتیب بسیار ساده تر برای بهره گیری در استفاده در دنیای واقعی خواهد بود.
به گزارش خودروسازی، به هر حال هنوز این طرح به صورت نسخه نمایشی بوده و به نظر می‌توان با طرح و توسعه برنامه برای آن، امکان بهره گیری بیشتر در دنیای خودروسازی را به دنبال داشته باشد.

کد خبر 42188

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha