کد خبر 42190
۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۹
کرایسلر پوست انداخت

پرشین خودرو: با وجود به روز رسانی مدل بزرگ سدان کرایسلر برای 2015، این خودرو اساسا همان مدل قبلی در زیر پوسته ای جدید است.

به گزارش «پرشین خودرو»، در کرایسلر 300 جدید تغییراتی مانند یک جلوپنجره جدید، طراحی تازه چراغ ها، لوله های اگزوز جدید و ارتقای سیستم فرمان و تعلیق و همچنین بازنگری در طراحی داخل کابین دیده می شوند. البته همین موارد کافی است تا این مدل دیفرانسیل عقب کرایسلر همچنان با ظاهری زیبا وارد دومین دهه از پرچمداری این کمپانی شود.

کرایسلر پوست انداخت

1- کرایسلر 300 مدل 2015 یک سدان چهار در فول سایز با طیف وسیعی از تجهیزات و آپشن ها است. در کمترین سطح از این مدل، یک سدان خانوادگی مجهز شاهد هستیم و این در حالی است که بالاترین نسخه های آن در سطح خودروهای لوکس ظاهر می شوند.
این خودرو روی فاصله محوری 3053 میلیمتری خود، طولی به اندازه 5044 میلیمتر دارد؛ یعنی همان ابعادی که در مدل سال گذشته وجود داشته است. البته اگر بخواهیم مقایسه ای با گذشته ها و به عنوان مثال خودروهای دهه 90 میلادی کرایسلر داشته باشیم، این طول حدود 150 میلیمتر از آن مدل ها بیشتر است.
ابعاد کرایسلر 300 کنونی برای استفاده روزانه حالت بسیار مناسبی دارد؛ این خودرو به اندازه کافی در داخل کابین فضا دارد و همچنین ابعاد آن به اندازه کافی کوچک است تا بتواند به راحتی جای پارک خود را پیدا کند.
این خودرو در کنار پسرعموی مشابه مکانیکی خود، یعنی دوج چارجر، آخرین سدان آمریکایی است که موتور V8 و دیفرانسیل عقب را ارائه می دهد؛ چیزی که به عنوان یک شرایط مناسب برای یک خودرو با عملکرد بالا تعریف نشده است.

کرایسلر پوست انداخت

با اینحال، بسیاری از 300 ها به صورت موتور 3.6 لیتری V6 با توان 292 اسب بخار در زیر کاپوت خود ارائه خواهند شد ولی انتخاب گزینه 5.7 لیتری همی V8 با قدرت 363 اسب بخار بر شخصیت خودرو خواد افزود.
2- تنها یک فرم بدنه سدان برای 300 در نظر گرفته شده که به جز یک پنل که چراغ های عقب به آن متصل می شوند، بقیه اجزا از طراحی دوباره این مدل برای سال 2011 هستند. کرایسلر نخواسته که کاراکتر اصلی 300 را بر هم بزند و شاید دلیلی هم برای این کار نباشد.
مدل پایه 300 لیمیتد شروع قیمتی برابر با 32 هزار و 390 390 دلار دارد و مانند تمام دیگر مدل های 300 صاحب یک جلوپنجره بزرگتر جدید و چراغ های LED جدید در جلو با طراحی لبه بهتر شده است. جلوپنجره با لوگوی بال های کرایسلر که در یک شبکه مشکی رها شده، جلوه ای خاص پیدا کرده است.
همچنین حتی با استفاده از چرخ ها و تایرهای استاندارد 17 اینچی، این خودرو باز هم ظاهر عضلانی خود را حفظ خواهد کرد. مدل های لیمیتد به صورت استاندارد از یک موتور 3.6 لیتری V6 با قدرت 292 اسب بخار استفاده می کنندکه با گیربکس 8 سرعته اتوماتیک همراه خواهد بود.
در این میان، سیستم دیفرانسیل تمام چرخ متحرک به صورت یک آپشن 1500 دلاری ارائه می شود. استفاده از این آپشن برای مدل لیمیتد بسیار به صرفه است؛ چرا استفاده از آن برای تریم های سطوح بالاتر هزینه ای برابر 2500 دلار خواهد داشت.
مدل اس 300 یک خودرو چابک تر و با ویژگی های اسپورتی بیشتر است که قیمت پایه ای برابر 35890 دلار دارد. تریم کروم تیره جایگزین المان های براق در مدل لیمیتد شده و چهره ای شیطانی برای آن ایجاد می کند. چرخ های مدل S قطری به اندازه 20 اینچ دارند و به رنگ مشکی «هایپربلک» هستند. نتیجه، یک کرایسر 300 عضلانی است.

کرایسلر پوست انداخت


3- به رغم ظاهر تهاجمی اس 300، موتور V6 پنتا استار هنوز هم به ورت استاندارد برای پیشرانه در این مدل استفاده می شود. در عین حال، خریداران می توانند با پرداخت سه هزار دلار دیگر، موتوری قوی تر و هیجان انگیزتر 5.7 لیتری همی V8 را انتخاب کنند.
در سطح بالاتر 300C را داریم که قیمت پایه 38990 دلاری دارد. این مدل، زمانی فقط از موتور «همی» استفاده می کرد؛ ولی اکنون می توان برای پیشرانه از بین موتورهای V6 و V8 یکی را انتخاب کرد. حقیقت این است که V6 عملکرد بسیار خوبی دارد و موتور قدرتمندی است و گیربکس 8 سرعته نیز هماهنگی خوبی با آن دارد؛ بناراین عملا نیازی به استفاده از موتور همی برای 300C نیست.
از لحاظ ظاهری، مهمترین وجه تمایز مدل های C مربوط به آینه های بغل کرومی آنهاست. در همین حال، در داخل کابین مواردی مانند روشنایی پیرامونی LED اضافه شده که برای یک شب خاطره انگیز تدارک دیده شده است.

منبع: روزنامه هفت صبح

کد خبر 42190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha