موافقت با خروج شورای رقابت از قیمتگذاری

پرشین خودرو: با وجود 4 تا 5 خودروساز سواری و 36 خودروساز تجاری و غیره و انواع خودروهای اروپایی و کره ای و چینی در بازار نمی توان گفت این بازار انحصاری است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایلنا، آرش محبی نژاد در خصوص خروج شورای رقابت از موضوع نرخ گذاری خودرو اظهار داشت: قیمت گذاری دستوری به نوعی کیفیت دستوری را به همراه دارد و طی 4 سال گذشته که شورای رقابت تعیین کننده قیمت خودرو بود شاهد مشکلات گوناگون در این عرصه بودیم. وی ادامه داد: قیمت گذاری منطقی خودرو در حاشیه بازار فضا را کاملا رقابتی می کند و مردم در نهایت تعیین کننده کیفیت خودرو خواهند بود. محبی نژاد تصریح کرد: پس از تحریم خودرو از سوی غرب و زمانی که نرخ گذاری خودرو از سوی شورای رقابت صورت گرفت مبنای نرخ گذاری ارز مبادله ای تعیین شد در صورتی که هیچ قطعه سازی قطعات خود را با ارز مبادله ای وارد نکرد و حتی با ارز مرجع دارو نیز اقدام به واردات خودرو شد! وی با بیان اینکه این شورا در اتفاقات محیطی هیچ سرعت عملی نداشت، گفت: ضرورت داشت پس از تحریم ها عکس العمل ضربتی در بحث قیمت گذاری خودرو صورت می گرفت که متاسفانه اینگونه نشد! دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازان خودرو با بیان اینکه خودرو انحصاری نیست افزود: با وجود 4 تا 5 خودروساز سواری و 36 خودروساز تجاری و غیره و انواع خودروهای اروپایی و کره ای و چینی در بازار نمی توان گفت این بازار انحصاری است. محبی نژاد با اشاره به دغدغه سرمایه گذاران خارجی در حوزه خودرو خاطر نشان کرد: یکی از موانع سرمایه گذاران خارجی نرخ گذاری خودرو از سوی شورای رقابت بود زیرا به نوعی اختیار را از سرمایه گذاران سلب می کرد اما با خروج شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو این مانع نیز برداشته خواهد شد.
کد خبر 50301

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • احمد ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۵
  3 0
  وقتی خود شرکتهای خارجی مستقیم خودرو دست مردم بدن اون موقع ازانحصار در میاید.فعلا خرید خودرو ممنوع.قیمتها باید حداقل نصف بشه
 • رضا ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۴
  1 0
  گمرک 120% میگیره که اجازه بده قطعات بی کیفیت مثل لنت ترمز غیراستاندارد پراید وارد بشه؟؟؟؟؟؟؟ بعد خودشون پورشه سوار میشن!!!