کد خبر 5462
۲۶ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۴:۱۱
قطب سوم مدعی تازه‌ای پیدا کرد!

پرشین خودرو: معاون برنامه ریزی استاندار آذربایجان شرقی گفت: قطب سوم خودروی كشور با تولید خودروی ارزان قیمت در استان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از فارس، فرخ مسجدی صبح روز گذشته در جمع مدیران صنعتی آذربایجان شرقی با اشاره به طرح تولید قطب سوم خودرو در استان اظهار داشت: با بهانه قرار دادن مصوبات سفر ریاست جمهوری كه دو واحد تولیدی خودرو مصوب شده می‌توان در زمینه تولید قطب سوم خودرو اقدام كرد. وی یادآورشد: در حال حاضر شركتی فعال در زمینه تولید قطب سوم خودرو با تولید خودروهای تجاری و نیز خودروی ارزان قیمت مردمی اعلام آمادگی كرده كه با تایید كمیته كارشناسی در كارگروه تخصصی امور اقتصادی و تولیدی آذربایجان شرقی بررسی خواهد شد. معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: در حال حاضر دو قطب تولید خودرو در كشور فعال هستند كه فعال شدن قطب سوم كشور در استان می‌تواند محقق شود. وی با خودداری از طرح نام سرمایه‌گذار این طرح، ادامه داد: اگر این طرح مصوب شود حركت و تحولی مهم در صنعت و اقتصاد استان رخ خواهد داد. معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر شركت علاقمند به سرمایه‌گذاری در زمینه تولید قطب سوم خودرو با كشورهای خارجی نیز وارد مذاكره شده است. مسجدی بر تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه تاكید كرد: ارتقای این ارتباط مورد توجه جدی قرار دارد اما متاسفانه فرهنگ و انگیزه كافی در این راستا وجود ندارد. وی گفت: طرح‌های معطل صنعتی از طرف ستاد آمایش صنعت و معدن استان به استاندار معرفی شود تا طرح‌های جدید به جای این طرح‌ها معرفی و یا در زمینه آنها و حمایت مجدد تصمیم‌گیری شود. معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: بانك صنعت معدن استان در زمینه معطلی طولانی مدت طرح‌ها تجدیدنظر كند، افزود: زمان طولانی در راستای بررسی طرح‌ها قابل قبول نبوده و این معطلی موجب انصراف برخی سرمایه‌گذاران در زمینه طرح‌های جدید می‌شود. وی همچنین با اشاره به حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی در استان گفت: در حال حاضر حمایت از این موسسات و تقسیط وام‌ها برای پنج سال مورد توجه مسئولان قرار دارد.
کد خبر 5462

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ياشار ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۶
    0 0
    تبرز با توليد بيش از 60 درصد قطعات خودرو داخل كشور و نزديكي به مرز هاي بين المللي اصلي (دروازه اروپا) مناسبترين گزينه براي قطب سوم خودروسازي است.