هوندا برنامه خود تا سال 2025 را اعلام کرد

پرشین خودرو: هوندا انتظار دارد تا دو سوم از خودروهای فروخته‌شده‌ی این شرکت در اروپا تا سال ۲۰۲۵ به سیستم قوای محرکه‌ی الکتریکی مجهز باشند.

به گزارش «پرشین خودرو»، کاتسوشی اینوی سخنگوی هوندا در نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۷ اعلام کرد که «چشم‌انداز الکتریکی» باعث شده است تا شرکت‌های خودروسازی به خودروهای الکتریکی روی‌ آورند. وی همچنین اعلام کرد:

تمامی منابع تحقیقات و توسعه‌ی خود را در سراسر دنیا به کار خواهیم گرفت تا نمونه کارهای خود در ارتباط با سیستم انتقال قدرت الکتریکی را سرعت ببخشیم.

اولین نمونه این کارها یک خودروی هیبرید خواهد بود که تا سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد و از دو موتور استفاده خواهد کرد. در ادامه نیز از نسل جدید خودروهای پلاگین هیبریدی، باتری‌های الکتریکی و خودروهای مجهز به سلول‌های سوختی هیدروژنی، رونمایی خواهیم کرد.

هوندا همچنین از خودروی سلول سوختی کلاریتی صحبت به میان آورد. کلاریتی بدون آلایندگی است و با هر سوخت‌گیری می‌تواند مسافت ۷۰۰ کیلومتر را طی کند.

هوندا همچنین اخیرا از همکاری خود با جنرال موتورز خبر داد تا فن‌آوری سلول‌های سوختی هیدروژنی را توسعه دهند. هر شرکت ۸۵ میلیون دلار در این همکاری سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

کد خبر 69697

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha