کد خبر 69712
۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۴
«سئات» در فکر ورود به بازار ایران

پرشین خودرو: شرکت خودروسازی اسپانیایی سئات که زیرمجموعه گروه فولکس واگن است، در حال بررسی فروش خودروهایش در ایران به منظور گسترش بازار خود ورای بازار پررقابت اروپاست.

به گزارش «پرشین خودرو»، ایسنا نوشت: لوکا دو مئو، مدیرعامل سئات به رویترز گفت: سئات از سوی دولت اسپانیا برای بررسی فرصتها در ایران دعوت شده اما ورود به این بازار مستلزم سرمایه گذاری بزرگ بوده و با همکاری سئات با شرکت مادر خود فولکس واگن حاصل می شود.

مدیرعامل سئات در ادامه افزود: این بازاری نیست که بتوان به تنهایی وارد آن شد و باید ببینیم سایر برندها چه اقدامی خواهند کرد. ما در حال بررسی وضعیت هستیم اما هنوز هیچ چیز قطعی وجود ندارد.

به گفته مدیرعامل سئات، بین المللی شدن یک موضوع مهم برای سئات در سالهای آینده است. این برند که در بازارهای مدیترانه ای همواره قوی بوده است روی مدلهای جدید برای افزایش سودآوری حساب می کند.

سئات همچنین تولید خودرو در الجزایر را اواخر امسال در راستای جوینت ونچر فولکس واگن با یک واردکننده خودروی الجزایری آغاز خواهد کرد.

شرکتهای خودروسازی غربی و ژاپنی که پیش از این از ایران فاصله گرفته بودند، به پتانسیل بازار ایران چشم دوخته اند. معاون وزیر صنعت ماه گذشته در یک کنفرانس خودرو که در تهران برگزار شد، اظهار کرد فولکس واگن ممکن است بزودی توافق تولید با یک شرکت ایرانی را نهایی کند.

فولکس واگن اظهار کرده است که برند خودروی اصلی این گروه همواره به دنبال فرصتهای بازار جدید در سراسر جهان بوده و تحولات در ایران را از نزدیک دنبال می کند و همزمان به مذاکرات در سطوح مختلف ادامه می دهد.

کد خبر 69712

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha