کد خبر 69963
۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۴

پرشین خودرو: دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تصور نمایندگان از راه اندازی سامانه سهام عدالت اعطای حق کنترل بر سهام بود، گفت: سهام عدالت همچنان در حالت مسدودی به سر می‌برد و آزاد نشده است.

به گزارش«پرشین خودرو»، دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تصور نمایندگان از راه اندازی سامانه سهام عدالت اعطای حق کنترل بر سهام بود، گفت: سهام عدالت همچنان در حالت مسدودی به سر می‌برد و آزاد نشده است.

 

سید حسن حسینی شاهرودی اظهار داشت: ثبت سهام عدالت در سامانه باید به عرضه و خرید و فروش در بورس منجر شود اما هنوز شرایطی برای این امر فراهم نشده است.

وی افزود: بایستی انتظارات سهامداران این طرح همانند حق خرید و فروش به آنها واگذار شود و مردم در تصمیم گیری‌های مدیریتی نقش داشته باشند.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه صاحبان سهام باید بتوانند سهام خود را مدیریت کنند، تاکید کرد: صاحبان سهام عدالت باید در هیئت مدیره حضور داشته باشند و اگر اجازه دخل و تصرف در سهام وجود نداشته باشد همچنان سهام افراد در حالت مسدود شده قرار دارد و آزاد سازی صورت نگرفته است.

حسینی تاکید کرد: سهامداران هر شرکت می‌توانند در انتخاب مدیرعامل خود مشارکت و سهم داشته باشند، در حالی که مردم در تصمیم سازی مدیریتی سهام عدالت مشارکت ندارند.

وی ادامه داد: باید مشخص شود که حساب سود و زیان شرکت ها و صورت های مالی آنها چگونه محاسبه شده و البته این موضوع باید توسط دستگاه های رسمی نظارتی تایید شود.

نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس اینگونه فکر می‌کردند که با راه اندازی سامانه جدید کنترل سهام و شرکتی که سهام متعلق به آن است در اختیار مردم قرار می گیرد، اما به نظر می رسد سهام عدالت همچنان در اختیار افراد خاصی است و اراده ای در تشکیل مجامع این سهام وجود ندارد.

 

 

 

منبع: مهر

کد خبر 69963

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha