کد خبر 69975
۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۳
ساخت اولین آزادراه استان کرمان

پرشین خودرو: مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان با اشاره به اجرای اولین پروژه آزادراهی در این استان گفت: هیات دولت قطعه اول آزادراه سیرجان - بندرعباس به طول ۵۹ کیلومتر را با مشارکت بخش خصوصی مصوب کرد.

به گزارش پرشین خودرو،  از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان، محمدمهدی بلوردی اظهار کرد: این پروژه با سرمایه‌گذاری ۲ هزار میلیارد ریال که با مشارکت ۷۰ درصدی بخش خصوصی و ۳۰ درصدی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل به نمایندگی از طرف دولت انجام خواهد شد.

وی افزود: با تکمیل این پروژه ترافیک مسیر بندرعباس - کرمان - تهران و بالعکس به‌طور کامل از طریق کنارگذر شرقی سیرجان (رفت‌وبرگشت) عبور خواهد کرد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان بیان کرد: در حال حاضر ترافیک عبوری مسیر تهران - بندرعباس و بالعکس بالغ بر ۱۵ هزار وسیله نقلیه در روز است که با توجه به محدودیت‌های محورهای عبوری درون‌شهری در سیرجان اثرات مخربی را بر خیابان‌ها و محورهای داخل شهر گذاشته و با احداث کامل آزادراه بخش عمده ترافیک از این محور عبور خواهد کرد.

وی با بیان اینکه خط رفت بندرعباس - کرمان - تهران در سال‌های گذشته در قالب پروژه‌های بزرگراهی ساخته شده است، گفت: در این مشارکت نیز خط برگشت و تقاطع‌های ابتدا و انتهایی مسیر، جداسازی محور، مجتمع‌های خدماتی و رفاهی و سایر تأسیسات آزادراهی موردنیاز به‌طور کامل ساخته خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان افزود: پروژه‌های آزادراهی با مشارکت بخش خصوصی ساخته شده و از محل عوارض اخذ شده از خودروهای عبوری اصل و سود سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذار در طول دوره بهره‌برداری برگشت داده خواهد شد.
وی اضافه کرد: تفاهم‌نامه دومین پروژه آزادراهی استان نیز تحت عنوان آزادراه بندرعباس - کرمان به طول ۳۶۰ کیلومتر با مشارکت کامل بخش خصوصی در سفر ریاست جمهوری به استان کرمان به امضا رسید و هم‌اکنون در حال مطالعه است.

آنا

کد خبر 69975

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha