کد خبر 79680
۱۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
همکاری تسلا و نایک در طراحی کفش هوشمند

پرشین خودرو: یکی از طراحان کفش که در ساخت کفش‌های ورزشی هوشمند با شرکت نایک همکاری کرده است، قرار است در شرکت تسلا مشغول به‌کار شود.

به گزارش پرشین خودرو،  به‌ نقل از Engaget، طی دو سال گذشته شرکت تولید لوازم ورزشی نایک، که یکی از نام‌های شناخته شده این عرصه است، چند مدل کفش ورزشی هوشمند به بازار معرفی کرد که شگفتی همگان را برانگیخت.
این کفش‌ها به‌ صورت خودکار پس از پوشیده شدن، اندازه خود را با رو و کناره‌های پای ورزشکار تطبیق می‌دهند و نیازی به بستن بند ندارد. قیمت سرسام‌آور این کفش‌ها که به 720 دلار برای هر جفت می‌رسید، موجب شد که تولید انبوه آنها اتفاق نیفتد اما به‌ همان میزان که تولید شد، بلافاصله فروخته شد.
تیفانی بیرز، طراح و مهندسی که روی بخش الکتریکی این کفش‌ها با نایک همکاری کرده بود، براساس اطلاعاتی که در صفحه لینکداین خود منتشر کرده، جذب شرکت پرآوازه خودروسازی تسلا شده است.
در محل کار جدید، او قرار است با تیم مهندسی طراحی تسلا برای ساخت مدل‌های تازه خودروی الکتریکی همکاری کند. هنوز مشخص نیست که این همکاری برای طراحی مدل‌های جدید و دیده نشده خودروی تسلاست یا برای ارتقاء مدل‌های موجود اما با توجه به‌ این که این شرکت پیش از این با مدل‌های X و فالکون، توانسته تحسین بازار خودرو را به‌دست آورد و اکنون از نظر تکنولوژی شارژ و قابلیت استفاده خودرو، در دنیای خودرو بی‌رقیب است، با همکار تازه‌ای که به‌دست آورده قطعا موفقیت‌های بزرگ‌تری را انتظار می‌کشد.

کد خبر 79680

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha