پای محصولات BYD به کشور ژاپن باز شد

پرشین خودرو: ژاپن 10 دستگاه اتوبوس تمام الکتریکی از کشور چین را به تازگی دریافت کرد.

به گزارش پرشین خودرو، کشور ژاپن به تنهایی بخش قابل توجهی از شرکت‌های بزرگ خودروسازی جهان را در خود جای داده است، همچون تویوتا، مزدا، میتسوبیشی، نیسان، سوزوکی، اینفینیتی، هوندا، آکورا، ایسوزو و... که هرکدام به عنوان بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروساز جهانی به شمار می‌رود.
با این وجود، ژاپن 10 دستگاه اتوبوس تمام الکتریکی را که به چین سفارش داده بود، تحویل گرفت تا در ناوگان حمل و نقل عمومی جزیره "اوکیناوا" شروع به خدمت کنند.
باتوجه به آخرین اطلاعات بدست آمده از سوی منابع خبری، کمپانی خودروسازی BYD در هفته گذشته موفق به تحویل 10 دستگاه اتوبوس تمام الکتریکی از نوع K9 به جزیره "اوکیناوا" واقع در کشور ژاپن شده است، این درحالیست که کشور ژاپن دارای بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروسازی جهان بوده و می‌تواند نیازهای خود را به راحتی تامین کند تا نیازی به واردات اتوبوس‌های BYD نباشد که همین موضوع می‌تواند دلیلی قانع کننده بر کیفیت و عملکرد بسیار خوب محصولات BYD در سطح بین المللی باشد که کشوری مثل ژاپن متقاضی محصولات آن شده است.
این برای اولین بار نیست که شرکت خودروسازی BYD موفق به عرضه محصولات خود در کشور ژاپن شده است، زیرا در سال 2015 میلادی هم توانست 5 دستگاه اتوبوس تمام الکتریکی K9 را تحویل سازمان حمل و نقل عمومی شهر "کیوتو" ژاپن دهد و حالا با افزایش تقاضا به 10 دستگاه، در هفته گذشته موفق به تحویل آنان به جزیره "اوکیناوا" شده است. در خصوص اتوبوس K9 هم بد نیست بدانید که دارای طول 12 متری بوده، عرض آن به 2.5 متر می‌رسد و همچنین برای تامین انرژی مورد نیاز خود از باتری‌های 250 کیلووات ساعت "فسفات آهن" کمک گرفته است که توانایی رسیدن به سرعت 70 کیلومتر بر ساعت را دارد.
در ادامه لازم به ذکر است که شرکت خودروسازی BYD محصولات سبک و سنگین تمام الکتریکی خود را در چین، کالیفرنیا، اسکاتلند و برزیل مونتاژ کرده و همچنین در کشورهای مجارستان، فرانسه و اکوادور نیز فعالیت دارد. در این متن اشاره‌ای به ایران نشده است، اما فعالیت رسمی BYD و مونتاژ محصولات آن در کشور توسط شرکت "کارمانیا" انجام خواهد شد که محصول تمام الکتریکی آن برای عرضه به مشتریان داخل کشور، با نام e6 شناخته می‌شود.

کد خبر 85899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha