کد خبر 86343
۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۳

پرشین خودرو: عضو کمیسیون برنامه گفت:منابع حاصل از قطع یارانه دهک های ثروتمند صرف اشتغال جوانان می شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درخصوص وضعیت یارانه بگیران در سال آینده گفت:جمعیت یارانه بگیر کشور در حال حاضر حدود ۷۶ میلیون نفر است که این میزان جمعیت یارانه بگیر به این معنی نیست یارانه‌ها بصورت هدفمند پرداخت نمی‌شود و تبعیض در این رابطه وجود دارد چرا که نمی‌شود به تمامی مردم به یک میزان یارانه پرداخت کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:دولت در بودجه سال ۹۷ مقرر کرده که به ۴۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر یارانه نقدی پرداخت کند و به عبارتی نمی‌توان گفت: بیش از حدود ۴۲ میلیون نفر نیازمند دریافت یارانه نقدی در کشور وجود دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی افزود:در سال آینده تقریبا به همه کسانی که واجد دریافت یارانه نقدی هستند، یارانه نقدی پرداخت می‌شود.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد:دولت در بودجه سال آینده به ۴/۷ میلیون نفر افراد مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) که شامل ۳/۹ میلیون نفر مستمری بگیر و ۸۰۰ هزار نفر مددجوی موردی و پشت نوبتی می‌شود یارانه پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد:همچنین دولت به حدود ۳/۶ میلیون نفر مددجویان تحت پوشش بهزیستی که شامل ۱/۳ میلون نفر مستمری بگیران و ۲/۳ میلیون نفر نیازمندان موردی و پشت نوبتی می‌شود یارانه پرداخت می‌کند، همچنین یارانه به ۱/۲ میلیون نفر زنان سرپرست خانوار ارائه می‌شود.

وی ادامه داد:به افراد ساکن در دهستان‌های با ضریب ۶،۷،۸،۹ که این ضرایب در خصوص محرومیت و فقر روستایی‌های است، یارانه پرداخت می‌شود که شامل حدود ۸ میلیون نفر در ۱۵۹۸ دهستان در کشور است همچنین به یک میلیون نفر بیماران خاص و صعب العلاج، یارانه پرداخت می‌شود.

یارانه بازنشستگان با حقوق کمتر از یک میلیون تومان در سال آینده قطع نمی‌شود

جعفرزاده ایمن آبادی افزود:به گروه‌های نیازمند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی که شامل حدود ۱۱ میلیون نفر است یارانه پرداخت می‌شود که شامل ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر کارگران ساختمانی بیمه شده و پشت نوبتی، ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر رانندگان برون شهری، یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر قالیبافان، ۷۱۰ هزار نفر صیادان و ۲۵۰ هزار نفر طلبه، ۹۰ هزار نفر خادمان مساجد، ۲۸۰ هزار نفر باربران، یک میلیون نفر عشایر و ۴/۸ میلیون نفر بازنشستگان با حقوق کمتر از یک میلیون تومان بعلاوه افراد تحت تکلف و حدود ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار نفر نیازمند دریافت یارانه نیز یارانه نقدی پرداخت می‌شود.

حدود ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت یارانه بگیر کشور کم می‌شود

وی ادامه داد:حدود ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت یارانه بگیر کشور کم می‌شود و پیش بینی می‌شود با انجام این مهم، حدود ۱۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان منابع مالی حاصل شود که تماما صرف اشتغال جوانان می‌شود.

پیشنهاد پرداخت یارانه نقدی به بازنشستگان با حقوق کمتر از دو میلیون تومان

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بالغ بر ۵۰ درصد جمعیت ایران در سال آینده یارانه نقدی دریافت می‌کنند، افزود:باید در کشور فقرزدایی شود و تنها نیازمندان واقعی یارانه دریافت کنند البته شخصا پیشنهاد خواهم داد به بازنشستگان با حقوق کمتر از دو میلیون تومان در سال آینده یارانه نقدی پرداخت شود.

کد خبر 86343

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha