کد خبر 86828
۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
مصرف بنزین تهران دو برابر شد!

پرشین خودرو: افزایش محسوس مراجعه مردم به پمپ های بنزین و شکل گیری صف های طولانی در جایگاهها در برخی مناطق تهران از شب گذشته شروع شده و تا این لحظه ادامه دارد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، در پی وقوع زلزله شب گذشته در تهران از ساعات اولیه بامداد امروز مراجعه مردم به جایگاههای عرضه سوخت با افزایش قابل توجه روبه رو بوده است.

مراجعه مردم به پمپ های بنزین و شکل گیری صف های طولانی در جایگاهها در برخی مناطق تهران افزایش یافت.

براساس مشاهدات میدانی از جایگاههای عرضه سوخت در 8 منطقه از مناطق 22 گانه تهران و گفت‌وگو ،‌مراجعه آنها به پمپ های بنزین به دو دلیل سوخت گیری برای خروج از تهران و یا ناشی از هیجان وقوع زلزله و با هدف پُر بودن باک خودروها در صورت نیاز صورت گرفته است.

یکی از جایگاهداران در منطقه 6 تهران در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: از ساعت حدوداً 12 شب گذشته شاهد افزایش مراجعه مردم به جایگاه بودیم و این سیر مراجعه، به صورت مستمر تا صبح امروز ادامه داشته است.

جایگاهدار دیگری در منطقه 10 تهران صبح امروز به تسنیم گفت: تعداد کارکنان شیفت شب جایگاه را افزایش دادم تا خدمات رسانی به مردم بدون توقف انجام گیرد. در حالت عادی در جایگاه ما در شیفت شب دو متصدی سوخت رسانی حاضر بودند که شب گذشته با تماس به کارکنان شیفت صبح، این تعداد را به 5 نفر رساندم تا سوخت رسانی در حالت ازدحام جمعیت در جایگاه کنترل شده صورت گیرد.

یکی از جایگاهداران منطقه 7 تهران گفت: بعد از وقوع زلزله ما انتظار رفتار هیجانی از مردم را داشتیم و احتمال دادیم که مراجعه به جایگاههای بنزین افزایش می یابد، از اینرو با آمادگی کامل در خدمت مردم بودیم، از سوی دیگر با همکاری شرکت پخش، در خصوص زمان سوخت رسانی بعدی هماهنگی های لازم انجام شد.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در این خصوص اعلام کرد، بلافاصله پس از وقوع زلزله نشست ستاد مدیریت سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تشکیل و همه عوامل اجرایی توزیع سوخت به حال آماده باش درآمده اند و عملیات منظم سوخت رسانی به‌طور مستمر در حال انجام است.

با توجه به افزایش مراجعات مردم به جایگاه‌های عرضه سوخت، میزان توزیع سوخت میان جایگاه‌ها از طریق اعزام نفتکش افزایش یافته است تا کمبودی در جایگاه‌ها ایجاد نشود.

بر اساس این گزارش، از لحظه وقوع زلزله تا 6 صبح امروز بیش از 10 میلیون لیتر بنزین در جایگاه‌های عرضه سوخت تهران توزیع شده که این عدد بیش از دو برابر روزهای عادی است.

کد خبر 86828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha