کد خبر 92295
۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
آسمان ایران از جمعه بارانی می‌شود

پرشین خودو: سازمان هواشناسی، از ورود سامانه بارشی از روز جمعه به آسمان کشور خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، سازمان هواشناسی، از ورود سامانه بارشی از روز جمعه به آسمان کشور خبر داد.

 تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی نشان دهنده ورود سامانه بارشی از اواسط روز جمعه از غرب کشور است که باعث ابرناکی، بارش باران همراه با رعد و برق، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف در غرب، شمال غرب و جنوب غرب و به تدریج استان های واقع در دامنه های البرز ، سواحل دریای خزر ، مرکز و جنوب کشور در این روز می شود.

روز شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، جنوب، شرق ، جنوب شرق و شمال شرق کشور تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار می گیرد. به تدریج از بعدازظهر شنبه ناپایداری ها در نیمه غربی کشور کاسته می شود. روز یکشنبه این سامانه بارشی در نیمه شرقی کشور فعال است.

وضع هوای کشور در روز جمعه ۲۵ اسفند ۹۶

بارش باران گاهی رعدوبرق، وزش باد در ارتفاعات بارش برف در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، چهارمحال وبختیاری.

بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد در استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، زنجان، همدان، لرستان، خوزستان، بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد، گیلان، غرب مازندران.

از شب جمعه بارش باران گاهی رعدوبرق، وزش باد در ارتفاعات بارش برف در استان های قزوین، البرز، تهران.

وضعیت جوی روز شنبه ۲۶ اسفند ۹۶

بارش باران گاهی رعدوبرق، وزش باد در ارتفاعات بارش برف در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، لرستان، چهارمحال وبختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، اصفهان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی. چ

بارش باران گاهی رعدوبرق، وزش باد در استان های فارس، بوشهر، یزد، کرمان، خراسان جنوبی و شمال خوزستان.

همچنین بعدازظهر جمعه و روز شنبه به دلیل وزش باد شدید بر روی شمال عربستان و عراق احتمال تشکیل گردوخاک و انتقال آن به جنوب غرب کشور به خصوص استان خوزستان دور از انتظار نیست.

کد خبر 92295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha