کد خبر 96001
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴
فرش جام جهانی بافته شد

پرشین خودرو: فرش جام جهانی روسیه با نماد تبریز 2018 با طراحی کاظم شکوری و بافندگی خلیل خرسند اثری متمایز از هنر قالی بافی و نشانه ای از توانمندی هنرمندان تبریزی است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازایرنا، طراح این فرش نفیس ابرشیمی اظهار داشت: از حدود 10 ماه پیش کار بافت فرش آغاز شد و تا دور روز دیگر به اتمام می رسد.
کاظم شکوری اندازه فرش را یک متر و 85 سانتی متر در یک متر و 65 سانتی متر اعلام کرد و گفت: در مجموع برای بافت این فرش از 158 رنگ استفاده شده است.
وی با بیان اینکه یک میلیون و 850 هزار گره در این فرش زده شده است، افزود: نمادهای بکار رفته در این فرش شامل چهار قاره آسیا، اروپا، افریقا و آمریکا و نیز نشان فدراسیون روسیه و کاخ کرملین است.

 

فرش


شکوری نقوش بکار رفته در این فرش را اسلیمی و گل و گیاه توصیف کرد و گفت: علاوه بر پرچم 32 کشور حاضر در جام جهانی در هشت گروه، لوگوی تبریز 2018، پرچم ایران و آرم فیفا نیز در این فرش کار شده است.
هنرمند تبریزی هدف از بافت فرش جام جهانی را بخاطر علاقه شدید به فوتبال و نیز انگیزه بخشی و حمایت از بازیکنان تیم ملی و نشان دادن هنر تبریز به جهانیان اعلام کرد و افزود: از مسئولان انتظار حمایت معنوی دارم تا فرش جایگاه واقعی خود را پیدا کند .
شکوری با بیان اینکه این کار یک اثر هنری فاخری است که زحمت زیادی برای بافت آن کشیده شده است، گفت: از مسئولان می خواهم برای ماندگاری این فرش ما را حمایت کنند.
خلیل خرسند بافنده این فرش است و پیش از این آثار فاخری از جمله فرش خلیج فارس و بازی های المپیک ریو 2016 را بافته است.

کد خبر 96001

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha