نباید مدیران راه‌آهن دغدغه امنیت در شبکه ریلی داشته باشند

پرشین خودرو: رئیس پلیس راه‌آهن کشور تاکید کرد: مدیران راه‌آهن کشور به غیر از مباحث ایمنی و توسعه و با توجه به جابه‌جایی صد‌ها میلیون تن بار، میلیون‌ها مسافر و کنترل صدها قطار در مناسبت‌های مختلف همچون تعطیلات نوروزی و ایام اربعین، نباید دغدغه‌ای بابت امنیت خطوط داشته باشند.

به گزارش پرشین خودرو ، حشمت الله ملکی در نشست تخصصی معاونان و روسای تابعه پلیس راه‌آهن کشور اظهار داشت: تامین امنیت در راه‌آهن به دلیل سختی‌ها و پیچیدگی‌ها نظیر عبور از مناطق کویری، جنگلی، کوهستانی و مسیر‌های صعب العبور نیازمند تمهیدات و توجه ویژه است.

وی افزود: شبکه ریلی کشور از ۸۳ شهر و حاشیه شهر می‌گذرد که علی رغم برخورداری از ساکنان مجاوران ارزشمند، جغرافیای جرم هر یک متفاوت است و پلیس راه‌آهن وظیفه برقراری نظم و امنیت را بر عهده دارد تا مدیران راه‌آهن کشور به غیر از مباحث ایمنی و توسعه دیگر علی رغم جابجایی صد‌ها میلیون تن بار، میلیون‌ها مسافر و صداها قطار در زمان تعطیلات نوروزی، ایام اربعین و ... دغدغه‌ای بابت امنیت خطوط نداشته باشند.

 

راه آهن

 

رئیس پلیس راه‌آهن کشور یادآور شد: با توجه به اینکه راه‌آهن به اقشار خاصی همچون محرومان و مستضعفان خدمات خود را رائه می‌کند، پلیس راه‌آهن ضمن ابراز خوشنودی از این اتفاق کار خود را حساس می‌داند و برای برفع چالش‌ها. زیرساخت‌ها، نیروی انسانی و ساختار نیازمند کمک و مساعد نیروی انتظامی ناجا و شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی است.

در پایان این مراسم از روسای پلیس راه‌آهن‌های کرمان، تهران، اراک، لرستان، خراسان، شمال شرق ۱ تقدیر شد و صادق سکری مدیر روابط عمومی شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران نیز از سوی سردار محمد شرفی فرمانده پلیس پیشگری ناجا مورد قدردانی قرار گرفت.

کد خبر 109056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha