لقب پرفروش ‌ترین خودروسازی جهان برای فولکس واگن

پرشین خودرو: فولکس واگن با در نظر گرفتن تمام محصولات شامل خودروهای سواری و سنگین، در سال ۲۰۱۸ پرفروش‌ ترین گروه خودروسازی بوده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از رویترز، فولکس واگن آلمان برای پنجمین سال متوالی، پرفروش‌ ترین خودروسازی جهان شده است.

این شرکت خودروسازی آلمانی در سال ۲۰۱۸ با فروش ۱۰ میلیون و ۸۳۰ هزار دستگاه خودروی سواری به ‌اضافه محصولات سنگین MAN و اسکانیا، پرفروش‌ترین خودروسازی جهان شده است. چنانچه کامیون‌ها و اتوبوس‌ها را از آمار فروش این گروه بزرگ آلمانی حذف کنیم، به رقم ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه می‌رسیم؛ بنابراین در فروش خودروهای سواری، فولکس واگن بازهم از رنو، نیسان و میتسوبیشی عقبتر قرار می‌گیرد.

در مجموع، فروش فولکس واگن در سال ۲۰۱۸ تا ۰.۹ درصد افزایش داشته است. در بین برندهای زیرمجموعه‌ فولکس واگن، آئودی و اشکودا پرفروش‌ترین‌ و پورشه و سئات کم‌ فروش‌ترین بوده است؛ محصولات برند فولکس واگن با فروش بیش از ۶ میلیون دستگاه، در مقام اول قرار می‌گیرند.

براساس این گزارش، چنانچه فقط فروش خودروهای سواری را در نظر بگیریم، اتحاد رنو، نیسان و میتسوبیشی در سال ۲۰۱۸ عملکرد بهتری داشته است. فروش اتحاد ژاپنی‌ها و فرانسوی‌ها که در حال حاضر به ‌دلیل رسوایی کارلوس گوسن در بحران مدیریتی هستند، ۱۰ میلیون و ۷۶۰ هزار دستگاه خودرو بوده است. در سال ۲۰۱۸ نیسان ۶ میلیون و ۶۵۰ هزار دستگاه، میتسوبیشی یک میلیون و ۲۲۰ هزار دستگاه و رنو ۳ میلیون و ۸۸۰ هزار دستگاه فروخته‌ است؛ در مقایسه با سال ۲۰۱۷، فروش نیسان و میتسوبیشی به ‌ترتیب ۲.۸ درصد کاهش و ۱۸ درصد افزایش نشان می‌دهد. خودروساز فرانسوی هم در سال گذشته میلادی تا ۳.۲ درصد فروش بیشتری داشته است. چین با تقاضای یک میلیون و ۹۲۰ هزار و ۵۴۱ دستگاه خودرو، بزرگ‌ترین بازار رنو، نیسان و میتسوبیشی بوده است؛ آمریکایی‌ها یک میلیون و ۶۱۱ هزار و ۹۵۲ دستگاه و فرانسوی‌ها ۷۶۳ هزار و ۹۸۴ خودرو از این سه برند خریداری کرده‌اند.

این گزارش می افزاید: در مقام بعدی، خودروساز بزرگ ژاپنی قرار می‌گیرد. تویوتا در سال گذشته ۱۰ میلیون و ۵۹۰ هزار دستگاه خودروی سواری شامل محصولات لکسوس، دایهاتسو و مدل‌های سبک و سنگین Hino Motors فروخته است؛ فروش تویوتا با حذف خودروهای سنگین، به ۱۰ میلیون و ۳۹۰ هزار دستگاه می ‌رسد. مقامات این شرکت ژاپنی انتظار دارند که در سال ۲۰۱۹، فروشی حدود ۱۰ میلیون و ۷۶۰ دستگاه را گزارش کنند.

کد خبر 109307

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha