سهم 42 درصدی ایران خودرو از خودروهای 4 ستاره بازار

پرشین خودرو: مدیر تضمین كیفیت فرآیند و محصول ایران خودرو گفت: حفظ دستاوردهای كیفی در سال جاری و استمرار ارتقای كیفیت محصولات از راهبردهای اصلی گروه صنعتی ایران خودرو است.

به گزارش پرشین خودرو، سهراب برفروشان گفت: در سال جاری، محصولات پژو 207 و تندرپلاس با چهار ستاره و خودرو هایما اس 5 با سه ستاره كیفی وارد جدول رتبه بندی سطح كیفی خودروهای تولید داخل شده اند.

وی افزود: همچنین در سال جاری H30 كراس و محصول دنا با ارتقا سطح كیفی به رده محصولات سه ستاره پیوسته و وانت آریسان نیز با ارتقا سطح كیفی صاحب دو ستاره شد.

وی خاطرنشان كرد: بهبود كیفی محصولات گروه صنعتی ایران خودرو در سال 97 براساس شاخص ارزشیابی خودروهای ساخت داخل كه توسط شركت های بازررسی كیفیت انجام می‌شود به نحوی است كه در حال حاضر، تمامی خودروهای تولیدی این شرکت در رده كیفی دو ستاره و بالاتر هستند و محصول تك ستاره نداریم.

برفروشان با بیان این كه سبد محصولات تولیدی گروه صنعتی ایران خودرو سهم 41 درصدی از جدول خودروهای ارزیابی شونده شركت بازرسی كیفیت را دارند گفت: در حال حاضر 78 درصد از مجموع محصولات تولیدی این شركت كه در فرآیند ارزشیابی قرار دارند، دارای سطح کیفی 3 و 4 ستاره هستند.

وی افزود: همچنین 42 درصد از كل خودروهای چهار ستاره موجود و همچنین 59 درصد از كل خودروهای سه ستاره موجود درجدول رده بندی كیفی، متعلق به گروه صنعتی ایران خودرو است.

برفروشان ادامه داد: نتایج سایر شاخص های كیفی خودرو نظیر شاخص رضایت مشتریان (CSI) و شاخص (IQS) كه هر دو توسط شركت های بازررسی كیفیت اندازه گیری و اعلام می شوند نیز، نشانگر بهبود كیفی محصولات در سال 1397 بوده است.

وی با اشاره به نتایج كیفی و شاخص های ارزشیابی كیفیت در 5 سال گذشته كه بیانگر رشد و ارتقا كیفیت محصولات و فرآیند های گروه صنعتی ایران خودرو بوده گفت: اگر چه هنوز با اهداف تعیین شده فاصله داریم و به وضع ایده ال نرسیده ایم، اما برنامه های مشخص و مدونی داریم که در حال پیشبرد و محقق كردن آنها هستیم.

برفروشان با اظهار این ‌که بیشتر پروژه های کیفی سال جاری به طور مستقیم در ارتقای رضایت مشتریان از کیفیت محصولات و خدمات موثرند افزود: در سال جاری 14 سرفصل پروژه كیفی محصولی و 7 سرفصل پروژه مجموعه ایی مشتمل بر 410 زیر پروژه، درحال اجرا و پیاده سازی در زنجیره تولید ایران خودرو است. از سال 93 تاكنون 1532 پروژه كیفی در سطح گروه صنعتی ایران خودرو تعریف و به اجرا گذاشته شده است، پروژه بهبود سكوت و ارامش كابین (NVH) پروژه بهبود رگلاژ درب ها، گیربكس و ... از مصادیق این پروژه ها است.

مدیر تضمین کیفیت و فرآیند محصول ایران خودرو تصریح کرد: علیرغم محدودیت ها و مشكلاتی كه در سال جاری گریبانگیر صنعت خودرو بوده است،‌ با تعیین و ابلاغ راهبرد مدیریت ارشد شركت، مبنی بر ضرورت حفظ دستاوردهای كیفی بدست آمده و استمرار ارتقا كیفی محصولات تولیدی، عزم و اراده مدیران، كارشناسان و كاركنان شركت ایران خودرو در ارتقا كیفیت محصولات، با قوت و شدت بیشتری فزونی یافته و پروژه های بهبود و اقدامات كیفی در حال انجام است.

کد خبر 109377

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha