کد خبر 109906
۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
جایگزین اپل برای کلید خودروها

پرشین خودرو: به تازگی حق امتیاز اختراعی متعلق به اپل منتشر شده که طبق آن به فرد اجازه داده می شود به وسیله مشخصات بیومتریک به خودرویش دسترسی یابد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، بازکردن در خودرو با کلید، روشی بسیار قدیمی است. اگر فرد بخواهد سوار خودروی شخصی اش بشود می تواند از موبایل به عنوان کلید خودرو استفاده کند. هیوندای نیز تصمیم دارد در سال جاری خودرویی عرضه کند که با بررسی اثر انگشت فرد در آن باز می شود.

درهمین راستا به نظر می رسد اپل مشغول کار روی سیستمی باشد که به فرد اجازه می دهد به وسیله مشخصات بیومتریک به خودرویش دسترسی یابد.

 

کلید خودرو

 


به تازگی یک حق امتیاز اختراع به نام «سیستم و روش هایی برای احراز هویت خودرو» منتشر شده است. در این حق امتیاز فناوری توضیح داده شده که با استفاده از FaceID امنیت خودرو تضمین می شود. چنین فناوری مسیر را برای ایجاد حساب های کاربری جداگانه روی خودرو فراهم می کند. همچنین می توان تنظیماتی برای موسیقی، وضعیت صندلی و کنترل هوای داخل خودرو نیز تعریف کرد. تمام این تنظیمات با نزدیک شدن فرد به خودرویش اجرا می شود.

هرچند این حق امتیاز اختراع چند روز قبل منتشر شده اما در حقیقت در فوریه ۲۰۱۷ میلادی ثبت شده است. از آن زمان تاکنون تغییرات زیادی در اپل به خصوص در بخش پروژه خودروی خودران این شرکت رخ داده است. بنابراین هنوز مشخص نیست این پروژه همچنان فعال است یا خیر.

کد خبر 109906

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha