کد خبر 110559
۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۷
 لطمه تعرفه‌های آمریکا به فولکس‌واگن

پرشین خودرو: به گفته مدیرعامل گروه خودروسازی فولکس‌واگن، بزرگ‌ترین تهدید برای سودآوری این گروه، اعمال تعرفه‌های تجاری احتمالی از سوی دولت آمریکا خواهد بود که می‌تواند هزینه‌ای ۵/ ۲ میلیارد یورویی برای این خودروساز داشته باشد.

به گزارش پرشین خودرو، هربرت دیاس در گفت‌و‌گویی با «فایننشال‌تایمز» گفت:« بار دیگر شاهد افزایش تنش‌ها هستیم. موضوع نگران‌کننده نیز آن است که ما قادر نیستیم این مسائل را در داخل صنعت خودرو حل‌و فصل کنیم چرا که به یک موضوع بین‌المللی میان آمریکا و اتحادیه‌اروپا بدل شده است.»

این هزینه ۵/ ۲ میلیارد یورویی ۱۳‌درصد از سود قابل‌انتظار فولکس‌واگن را شامل می‌شود. پیش‌بینی می‌شود که خودروسازان آلمانی بیش از دیگر کشورهای اروپایی با اعمال تعرفه‌های تجاری دولت ترامپ بر خودروهای وارداتی ضرر می‌کنند.

آمریکا اکنون دومین بازار بزرگ برای خودروهای بی‌ام‌و و مرسدس‌بنز است. فولکس‌واگن و برندهای زیرمجموعه آن نظیر پورشه و آئودی نیز فروش قابل‌توجهی از محصولات خود در آمریکا دارند. ترامپ اعلام کرده است که در صورت شکست مذاکرات با اروپا تعرفه‌هایی بر خودروهای وارداتی از اروپا به آمریکا اعمال خواهد کرد.

کد خبر 110559

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha