تسلا برای جبران افت فروش، قیمت خودروهایش را کاهش داد

تسلا قیمت برخی خودروهای خود را در تعدادی از بازارهای بزرگ از جمله ایالات‌متحده، چین و آلمان کاهش داد این شرکت به‌ دلیل کاهش تقاضا و فروش در سه‌ ماهه اول ۲۰۲۴، تصمیم گرفته است قیمت خودروها را تعدیل کند.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، اوایل ماه جاری میلادی مشخص شد که تسلا در فصل اول ۲۰۲۴ ظاهراً فروش خوبی نداشته است. این شرکت در سه‌ ماهه اول سال جاری میلادی با افت فروش مواجه شد. رقابت شدید بازار و خصوصاً قیمت خودروهای چینی موجب شد که تسلا با کاهش تقاضا روبه‌رو شود.

کاهش قیمت خودروهای تسلا با کاهش تقاضا در سال ۲۰۲۴

ایلان ماسک با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایکس گفت: «قیمت‌ خودروهای تسلا باید مرتباً تغییر کند تا میزان تولید با تقاضای فروش بازار مطابقت داشته باشد».

در چین، این شرکت قیمت پایه تسلا مدل ۳ بازطراحی‌شده را حدود ۲۰۰۰ دلار کاهش داد. قیمت خودروهای مدل Y، مدل X و مدل S در ایالات‌متحده نیز حدود ۲۰۰۰ دلار کاهش یافت.

قیمت خودرو تسلا مدل Y پایه حالا به حدود ۴۲۹۹۰ دلار کاهش یافته است، در حالی‌که مدل‌های Long Range و Performance نیز حالا و بعد از کاهش قیمت‌ها، به‌ ترتیب حدود ۴۷۹۹۰ دلار و ۵۱۴۹۰ دلار قیمت دارند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که کاهش قیمت در بسیاری از کشورهای دیگر در اروپا، خاورمیانه و آفریقا نیز اعمال شده است. این شرکت بیش از یک سال پیش نیز قیمت خودروهای خود را به‌شدت کاهش داد تا بتواند در بازار شدیداً رقابتی حرکت کند.

تسلا در به‌روزرسانی مدل‌های قدیمی خود روند کندی داشته است، درحالی‌که رقبای چینی مانند BYD و Nio، مدل‌های ارزان‌تری را عرضه می‌کنند. در هفته گذشته، تسلا اعلام کرد که قصد دارد بیش از ۱۰ درصد از نیروی کار خود را در سراسر جهان تعدیل کند. سهام تسلا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بیش از ۴۰ درصد کاهش یافته است.

کد خبر 145060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha