ضرورت کاهش 25درصدی تعرفه واردات

پرشین خودرو: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تعرفه واردات خودروهای کمتر از 2500 سی سی در سال آینده باید در حدود 20 درصد باشد از فساد مالی در واردات خودروهای سنگین توسط افراد خاص خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، موید حسینی صدر درباره میزان تعرفه خودرو در سال آینده گفت: تعرفه واردات خودروهای کمتر از 2500 سی سی در سال آینده باید در حدود 20 درصد باشد. نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارائه مجوز واردات به همه متقاضیان موضوعی است که بسیار اهمیت دارد، افزود: در حال حاضر خودرو به صورت انحصاری وارد می شود در حالی که هر فردی باید اجازه واردات خودرو را داشته باشد. وی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به اینکه انحصار واردات خودروهای سنگین انحصاری و در اختیار یک عده خاص است، گفت: انحصار واردات خودرو موجب فساد مالی در این بخش شده است. حسینی صدر ادامه داد: در واردات خودروهای سنگین باید شفاف سازی کرد تا از رانت خواری در این حوزه جلوگیری شود. این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از شرکت ها، واردکننده انحصاری خودروهای سنگین هستند؛ بنابراین واردات خودروهای سنگین فقط در اختیار این شرکت ها قرار دارد. وی با بیان واردات خودروهای سنگین سودهای کلانی دارد، تصریح کرد: این در حالی است که اجازه واردات این خودروها به یک راننده کامیون یا یک شرکت داده نمی شود از طرفی افرادای که انحصار واردات خودروهای سنگین را در اختیار دارند، با دریافت مجوز واردات را دریافت می کنند. حسینی صدر افزود: واردات هر یک از خودروهای سنگین حدود 50 تا 100 میلیون تومان سود دارد که رقم قابل توجهی نصیب واردکنندگان انحصاری این خودروها می شود. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به خانه ملت گفت: برای حمایت از شرکت های حمل و نقل و رانندگان دارای خودروهای فرسوده، باید اجازه واردات خودروهای سنگین به آنها داده شود. لازم به ذکر است، وزیر صنعت، معدن و تجارت کارگروهی در شورای سیاستگذاری خودرو را مسئول تعیین تعرفه واردات خودرو در سال آینده کرده است. گفتنی است، تعرفه واردات خودرو در سال گذشته حدود 45 درصد بود که با مصوبه دولت دهم این میزان در سال جاری به 40 درصد کاهش یافت.
کد خبر 28873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • رضاس ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
    2 0
    آقایان،مسوولین محترم!مردم نمی خوان ماشین بنجل بخرن،مردم ماشین غیر ایمن نمی خوان، مردم می خوان به اندازه پولی که می دن ماشین سوارشن، چرا به اونها ظلم میکنین؟!دست از سر این مردم بی پناه بردارین،اجحاف بشه،چه گناهی کردیم که شما خودروسازان محترم دولتی هستین و چه گناهی کردیم که شما بالاخره خودروساز نمی شین!!!