کد خبر 35671
۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۶:۲۷
نگرانی کارگران خودروسازی‌ها از رکود بازار

پرشین خودرو: حدود یک ماه پیش شورای رقابت قیمت جدید خودروهای تولید داخل را مشخص و اعلام کرد که این موضوع مورد مخالفت برخی نمایندگان مجلس قرار گرفت و پس از آن بود که نمایندگان مجلس با انتقاد از افزایش قیمت خودرو اعلام نمودند که پیگیر کاهش قیمت خودرو هستند.

به گزارش «پرشین خودرو»، اظهارات ضد و نقیض نمایندگان مجلس که بدون پشتوانه کارشناسی اعلام شد، موجب بروز جو روانی و رکود بازار خودرو در هفته های اخیر شده است، رکودی که اگر ادامه یابد مطمئناً موجب بروز مشکلات بیشماری در صنعت خودروسازی کشور خواهد شد. در همین خصوص نماینده کارگری یکی از شرکت خودروسازی گفت: این روزها مشکلات نقدینگی در شرکت های خودروسازی به یک چالش تبدیل شده است و در صورت عدم رفع این چالش مطمئناً در آینده نزدیک به یک بحران کارگری تبدیل خواهد شد. وی افزود: در یک ماه گذشته و با اظهار نظرهای غیر کارشناسانه متاسفانه بازار خودرو با رکود مواجه شده است که این امر باعث کاهش شدید نقدینگی در شرکت های خودروسازی شده است به گونه ای که اگر روند ادامه یابد شرکت های خودروسازی در پرداخت حقوق کارگران با مشکل جدی مواجه خواهند شد. این نماینده کارگری تصریح کرد: در رسانه ها آمده بود که واردات خودرو در چهارماه ابتدای سال جاری به بیش از دوبرابر افزایش یافته است و سودهای کلانی نصیب وارد کنندگان شده است این افزایش واردات در حالی اتفاق افتاده که صنعت خودروسازی داخلی حال و روز خوشی نداشته و نیاز به کمک و حمایت دارد. وی خاطر نشان کرد: در وضعیتی که اشتغال بیش از 500 هزار نفر کارگر شاغل در صنایع خودروسازی و قطعه سازی و صنایع وابسته در خطر قرار گرفته و این صنایع در بحران مالی و ضرر دهی به سر میبرند واردات خودرو و سودهای چند صد میلیاردی واردکنندگان با چه توجیهی انجام می شود. وی به ایلنا گفت: مشکلات موجود به یک دغدغه برای کارگران تبدیل گردیده و نگرانی در میان این قشر موج میزند که امیدواریم مسئولان ذیربط هر چه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف اقدام و از اظهارات غیر کارشناسی که موجب التهاب و رکود بازار میگردد خودداری نمایند.
کد خبر 35671

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امیر ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۵
  0 0
  انتقادات نمایندگان مجلس از روی گزارشات تحقیق و تفحص از این صنعت کهنه و فاسد است و کاملا کارشناسی شده است.این رو هر آدم بی سوادی هم می فهمه.بس لطفا الکی نگین بدون کارشناسی
 • جوان دیروز ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۵
  0 0
  چوب خدا صدا ندارد چندين سال ممتد اين همه خودرو بي کيفيت و نا امن با قيمت کاذب رو با همون دستاهاي خودتون روانه بازار کرديد و پول افراد بي گناه مال باخته که بابت اين خودروها پرداختند و تو جاده ها مرگ عزيزانشون رو جلوي چشماشون ديدند،تا شما دستمزد اين ارابه هاي مرگ رو بر سر سفره هاي خانواده هاتون ببريد و همه شما از بي کيفيت بودن و نا امن بودن اين خودروها به خوبي واقف بوديد ولي به خاطر اينکه دوباره به خود براي پيدا کردن شغل زحمت ندهيد به اين نان درآوردن که ... ادامه داديد واین نتیجه ادامه به همچین کارهایی است که با پول مردم سروکاردارد.