کد خبر 52551
۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۰
آب پاکی روی دستان رنو

پرشین خودرو: در حالی که رنو به شدت پیگیر خرید سهام پارس خودرو از سایپا است، معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت به نوعی آب پاکی را روی دست این خودروساز فرانسوی ریخت و تلویحا اعلام کرد پارس خودرو فروشی نیست.

به گزارش«پرشین خودرو»، گفته می شود یکی از شروط رنو برای گسترش فعالیت در ایران، خرید سهام پارس خودرو است، چه آنکه این شرکت می خواهد با در دست داشتن سومین خودروساز بزرگ کشور، به نوعی به طور مستقل در ایران فعالیت کند.

این در شرایطی است که معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت می گوید:پارس خودرو فروشی نیست. به گفته محسن صالحی نیا، در صورت ایجاد شراکت میان رنو و سایپا در قالب جوئینت ونچر، یکی از زیرمجموعه های این شرکت (سایپا) شامل پارس خودرو یا بن رو در اختیار رنویی ها قرار خواهد گرفت تا آنها فعالیت دوباره خود را در آن آغاز کنند. اظهارات صالحی نیا در شرایطی است که گفته می شود سایپای کاشان نیز جزو گزینه ها برای واگذاری به رنو است، با این حال، خودروساز فرانسوی برای پارس خودرو دندان تیز کرده و قصد خرید سهام این شرکت را دارد.

هرچه هست، با توجه به اظهارات معاون وزیر صنعت، سایپا احتمالا به نوعی پارس خودرو (یا بن رو و یا سایت کاشان) را به رنو اجاره خواهد داد و باید دید خودروساز فرانسوی زیر بار آن خواهد رفت؟

منبع: صنعت نویس

 

 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.
 

کد خبر 52551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha