کد خبر 64757
۱ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۷
هزینه‌ های بی‌مورد در دوره گارانتی

پرشین خودرو: نتایج رضایتمندی مشتریان از خدمات پس از فروش در حالی اعلام شد که طبق آن، مشتریان نسبت به «هزینه‌تراشی بی‌مورد» عرضه‌کنندگان خودرو گله داشته و این موضوع از موارد اصلی شکایات آنها بوده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، با وجود آنکه سال‌هاست مشتریان با این چالش دست و پنجه نرم می‌کنند، هنوز هم شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پس از فروش خودرو کشور، چنین هزینه‌هایی را به مشتریان تحمیل و سبب نارضایتی آنها می‌شوند. بر این اساس، مشتریان از دو مورد اصلی بابت هزینه تراشی عرضه‌کنندگان شکایت دارند؛ یکی هزینه مربوط به دیاگ زدن و دیگری بازدید چهار چرخ.

در واقع اعتراض مشتریان این است که نمایندگی‌های خدمات پس از فروش، در دوره گارانتی، بدون هماهنگی با آنها، اقداماتی همچون دیاگ زدن و بازدید چهار چرخ را انجام داده و هزینه‌های گزافی بابت این اقدامات، دریافت می‌کنند.

در این مورد، دو تعبیر متفاوت وجود دارد؛ از دید مشتریان، شرکت‌های خدمات پس از فروش نباید در دوره گارانتی آن هم بدون هماهنگی با مشتری بابت اقدامات این چنینی هزینه دریافت کنند اما نمایندگی‌ها معتقدند گاهی این هزینه‌ها با وجود قرار داشتن در دوره گارانتی، باید از سوی مشتری پرداخت شود.

در این زمینه حمیدرضا حقیقت مدیر شبکه نمایندگی‌های ایران خودرو در گفت و گو با «دنیای اقتصاد» می‌گوید، ممکن است برخی نمایندگی‌ها در موضوع دریافت هزینه در دوران گارانتی، دچار تخلف شوند، اما اگر مشکل ایجاد شده در خودرو از ناحیه کارکرد و کیفیت آن باشد، نمایندگی‌ها موظف به رفع ایراد بدون دریافت هزینه در دوران گارانتی هستند. اظهارات این مقام مسوول در شرایطی است که به نظر می‌رسد بهتر است شفاف سازی لازم در نمایندگی‌ها صورت بگیرد تا آنها بدون هماهنگی با مشتریان و در راستای درآمدزایی بیشتر، اقدامات خودسرانه و هزینه بر انجام ندهند.

منبع: دنیای اقتصاد

کد خبر 64757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha