کد خبر 66321
۲۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۰
لیموزین ویژه ترامپ

پرشین خودرو: خودروی خاص رئیس جمهور آمریکا آماده شده و قرار است در روز تحلیف رونمایی شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا روز جمعه همزمان با مراسم تحلیف ریاست جمهوری از خودروی فوق لوکس خود رونمایی میکند. لیموزین ویژه ترامپ ویژگی‌هایی دارد که آن را بیشتر شبیه یک تانک نظامی کرده است. شرکت جنرال موتورز حدود 15 میلیون دلار دریافت کرده تا خودرو رئیس جمهور را به این شکل درآورد.

ظاهر این لیموزین باوجود اسکلت بندی دراز و پهنش شبیه Cadilac Escalade است. خودرو 4.5 تُن وزن و درهای آن حدود 27 سانتیمتر ضخامت دارند و سنگینی هر کدام از آنها به اندازه در هواپیمای بوئینگ 747 است. در ساخت بدنه آن از فلزهایی مانند آلومینیوم، تیتانیوم و سرامیک استفاده شده است. لاستیکهای آن به قدری قدرتمندند که حتی اگر آسیب هم ببینند از حرکت بازنمی ایستند.

لیموزین ویژه ترامپ تا بُن دندان مسلح است. درون آن تفنگ ساچمه ای و دوربین دید در شب وجود دارد و در صندوق عقب مسلسل های خودکار گاز اشک آور تعبیه شده است. لیموزین ترامپ به گاز اکسیژن و چند کیسه خون متناسب با گروه خونی رئیس جمهور برای مواقع اضطراری مجهز است. باک بنزین آن با ورقهای زرهی پوشیده شده که به هیچ وجه امکان آتش سوزی وجود نداشته باشد.

امکان ورود هیچ گونه گاز سمی، مواد شیمیایی و بیولوژیکی و یا هر گونه بمب به داخل خودرو وجود ندارد. تنها شیشه طرف راننده باز میشود آن هم فقط برای پرداخت عوارضی و کارهایی مشابه؛ دونالد ترامپ پس از ورود به کاخ سفید تمام رفت و آمدهایش را با این خودرو انجام خواهد داد و از داخل آن به طور کامل با کاخ سفید در ارتباط خواهد بود. "هیولای" ترامپ روز جمعه در مراسم تحلیف ریاست جمهوری رونمایی خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران 

کد خبر 66321

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha