کد خبر 69070
۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۳
خودروها قبل از ۵ سال معاینه فنی شوند

پرشین خودرو: مدیرعامل مرکز معاینه فنی شهر تهران گفت: پایایی استانداردهای کارخانه خودرو زیاد نیست و ضروری است قبل از ۵ سال خودروها به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند.

به گزارش پرشین خودرو، سید نواب حسینی منش در نشست خبری طرح نوروزی معاینه فنی، اظهارداشت: شهرداری تهران به استقبال نوروز رفته و تمامی مراکز ما در دو شیفت از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب معاینه فنی خودروها را بر عهده دارند.

وی افزود: مالکان خودرو الزامی است قبل از سفرهای نوروزی برای دریافت برگ معاینه فنی به مراکز مراجعه کنند که در مراکز ما ۱۸ آیتم بر روی خودروها مورد بررسی قرار می گیرد.

مدیرعامل مرکز معاینه فنی شهر تهران با اشاره به این آیتم ها گفت: مباحث مربوط به ایمنی، آلایندگی، عیوب ظاهر، انحراف فرمان، ترمز دستی و میزان گازهای خروجی از جمله مواردی است که در مراکز معاینه فنی بررسی می شود.

حسینی منش با تاکید بر این مطلب که پایایی استانداردهای کارخانه ای خودرو زیاد نیست، گفت: بر اساس قانون خودروهای صفر تا ۵ سال نیاز به معاینه فنی ندارند اما واقعیت این است که این خودروها بعد از ۵ سال به مراکز ما می آیند حداقل سه نقص مهم دارند.

وی تاکید کرد: این آزمایش بر روی یک میلیون و ۱۰۰ هزار خودرو صورت گرفته و ما مشاهده کردیم این خودروها مشکلات بسیاری دارند.

مدیرعامل مرکز معاینه فنی شهر تهران با اشاره به تعطیلات نوروزی نیز گفت: در هفته اول نوروز دو مرکز ما به صورت شیفت باز هستند اما از هفته دوم همه مراکز فعال خواهند بود.

مهر

کد خبر 69070

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha