کد خبر 70824
۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰
خودروی لوکس با پر پرندگان (+عکس)

پرشین خودرو: پرها در ساختار خودرو مانند شیار عمل کرده و باعث کاهش کشش سطحی خودرو می‌شوند

به گزارش پرشین خودرو، سال‌هاست که خودرو سازان و سایر شرکت‌های بزرگ تجاری به دنبال منابع الهام‌بخش خود در طبیعت می‌گردند تا بتوانند بهترین و سازگارترین روش‌ها را برای داشتن بهترین محصول‌ها شناسایی کنند. مک‌لارن نیز به عنوان یک مجموعه بزرگ از صنعت جهان از این امر مستثنی نیست. در این راستا مک‌لارن سرانجام توانست با پوششی جدید برای خودروی 570GT خود به بازی صنعت و طبیعت بازگردد.

پوششی از پر برای یک خودرو

 

 مک‌لارن این پوشش جدید و نبوغ‌آمیز 570GT خود را برای علاقه‌مندان به طبیعت آماده و مهیا کرده‌اند.

 

پوششی از پر برای یک خودرو

 

گروه صنعتی MSO، که بخش سفارشی‌ساز کمپانی مک‌لارن به حساب می‌آید، بیش از 300 ساعت را به خلق لایه‌های فوق‌العاده پر شکل دست‌ساز، اختصاص داده تا بتواند بیش از 10 هزار رگه فیبرکربنی را در قالب شکل پر روی بدنه این خودروی ویژه به کار برد.

 

پوششی از پر برای یک خودرو

 

متخصص مواد و طراحی شرکت مک‌لارن در این خصوص گفت: مهندسان و طراحان ما زمان طولانی را برای الهام گرفتن از طبیعت صرف کردند و هدف آنها خلق سبک‌ترین محصول و ایجاد ظاهری آئرودینامیکی برای حرکت در جاده‌هاست.

 

پوششی از پر برای یک خودرو

 

وی افزود: تفکر ساخت پرها از قدم زدن در محوطه یک دانشگاه صنعتی در انگلستان نشأت گرفت. در آن روز یکی از مهندسان مک‌لارن یک پر پرنده را از روی زمین اطراف دریاچه دانشگاه برداشت و همین عمل، مقدمه شکل‌گیری پوششی برای خودروی 570GT شد.

 

پوششی از پر برای یک خودرو

 

این پرها به طول 7 سانتی‌متر ساخته شده و آغشته به لاک‌الکل هستند و به موازات یکدیگر و با دقت و ظرافت در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. پرها در ساختار خودرو مانند شیار عمل کرده و باعث کاهش کشش سطحی خودرو می‌شوند. این بدنه 570GT در هنگام افزایش سرعت با لرزش خفیف پرهایش امنیت حرکت خودرو را افزایش می‌دهد.

عصرایران

کد خبر 70824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha