کد خبر 75556
۴ تیر ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۰
10 ویژگی مهم برای خرید خودرو در جهان (+عکس)

پرشین خودرو: در دنیایی که خودروها با ناباوری متحول می‌شوند، طبیعی است که خودروها به سمت مجموعه‌ای از فناوری‌های پیشرفته و برتر حرکت کنند و یکی از دلایل منتخب مردم جهان برای خرج پول‌هایشان به شمار آیند.

به گزارش پرشین خودرو، تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید چه گزینه‌هایی در خرید یک خودرو برایتان اهمیت دارد؟ یا چه عواملی می‌تواند اشتیاقتان را برای خرید یک خودرو افزایش داده یا برعکس از علاقه‌تان در این زمینه بکاهد.

در دنیایی که خودروها  متحول می‌شوند، طبیعی است که خودروها به سمت مجموعه‌ای از فناوری‌های پیشرفته و برتر حرکت کنند و یکی از دلایل منتخب مردم جهان برای خرج پول‌هایشان به شمار آیند.

 بررسی موسسه تحقیقاتی "چیپ‌کار اینشورنس" که روی تعدادی شرکت‌کننده صورت گرفته نشان می‌دهد، چه ویژگی و گزینه‌هایی برای خریداران در انتخاب یک خودرو اهمیت بیشتری دارد. ظاهرا پاسخ بسیاری از مشتریان در این میان؛ امنیت و تکنولوژی است. اگر چه این تحقیق در مقیاس تقریبا کوچکی صورت گرفته اما حاوی دستاوردهای جالبی است.

هر شرکت کننده با توجه به اولویت‌های خود به گزینه‌های مورد نظرش در مقیاس یک تا پنج امتیاز می‌دهد تا مشخص شود مشتریان کدام ویژگی‌ها را بیشتر دوست دارند.

ایربگ‌های جانبی

10 الویت مشتریان برای خرید یک خودروی جدید در جهان

گزینه‌های فناورانه زیادی این روزها برای مردم جهان اهمیت زیادی دارند. اما شرکت‌کنندگان در این بررسی نشان دادند که بیشترین اهمیت را برای ایربگ‌های جانبی قائل هستند. این گزینه از نگاه شرکت‌کنندگان متوسط امتیاز 4.18 از 5 کسب کرد. آنها همچنین اعلام کرده‌اند که حاضرند تا پول بیشتری را نسبت به ویژگی‌های دیگر برای این گزینه خرج کنند. بنابراین بدون در نظر گرفتن سن یا محدوده جغرافیایی ایربگ‌های جانبی برای همه گروه‌ها مهم به نظر می‌رسد. مهم نیست که چه گزینه‌های پیشرفته و فناورانه‌ای دیگری در خودروهای امروزی وجود داشته باشد، اما خریداران ترجیح می‌دهند با خیال راحت حرکت کرده و در هنگام بروز تصادفات سپری نرم برای محافظت از خودشان در اختیار داشته باشند.

پورت USB

10 الویت مشتریان برای خرید یک خودروی جدید در جهان

یکی از پرطرفدارترین گزینه‌های مورد علاقه خریداران خودرو، ورودی USB است که یکی از اساسی‌ترین ملزومات سامانه‌های هوشمند امروزی محسوب می‌شود. این روزها استفاده از فندک‌های سیگار که قبلا به عنوان شارژر نیز مورد استفاده قرار می‌گرفت، تقریبا از بین رفته است و خودروها به یک یا چند ورودی USB مجهز شده‌اند. حتی شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی خواهان استفاده  از از پورت‌هایی مجزا برای سرنشینان بوده‌اند. متوسط امتیازدهی شرکت‌کنندگان به این گزینه 3.69 از 5 است.

کنترل کروز

10 الویت مشتریان برای خرید یک خودروی جدید در جهان

کنترل کروز یکی از دو ویژگی فناورانه‌ای است که برای اکثر خریداران خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است. در حال حاضر بسیاری از مشتریان یک کنترل کروز نیمه خودران را در برخی از خودروها مانند تسلا ترجیح می‌دهند. این گزینه در بررسی مورد نظر متوسط امتیاز 3.68 را از آن خود کرده است.

سامانه هشدار نقاط کور

10 الویت مشتریان برای خرید یک خودروی جدید در جهان

چندان مهم نیست که وسیله نقلیه تا چه حد خوب طراحی شده یا در چه حد پیشرفته است، چرا که هنوز نقاط کوری برای رانندگان در هنگام حرکت وجود دارد. این روزها حسگرها ارزان و ارزان‌تر می‌شوند و به همین دلیل می‌توان سامانه هشدار نقاط کور را به خودروها اضافه کرد. این فناوری معمولا شامل نمایش یک نماد گرافیکی روی آینه‌ها جانبی است که به راننده در هنگام قرار گرفتن نقاط کور هشدار می‌دهد. متوسط امتیاز این گزینه از نظر خریداران خودرو 3.60 از 5 است.

ترمزهای خودکار در مواقع اضطراری

10 الویت مشتریان برای خرید یک خودروی جدید در جهان

این روزها خودروهای بیشتری ترمزهای هوشمند اضطراری را ارائه می‌دهند که با تشخیص و شناسایی موانع یا افراد به راننده برای توقف هشدار داده و در صورت عدم واکنش راننده به شکلی خودکار خودرو را متوقف می‌کنند. این گزینه آنقدر اهمیت یافته که سازمان ایمنی بزرگراه‌ها IIHS)) و اداره ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا (NHTSA) آن را در امتیازات خود برای رتبه‌بندی خودروها لحاظ می‌کنند. متوسط امتیاز این گزینه در میان خریداران 3.57 است.

دوربین‌های دید عقب

10 الویت مشتریان برای خرید یک خودروی جدید در جهان

تا ماه می سال 2018 دوربین‌‌های دید عقب به عنوان یک استاندارد برای تمام خودروهای آمریکایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این گزینه می‌تواند باعث افزایش اندک قیمت خودرو شود. با این وجود به دلیل نمایش آنچه در پشت خودرو قرار دارد یکی از امن‌ترین گزینه‌های موجود در خودروهای امروزی محسوب می‌شود و مشتریان متوسط امتیاز 3.52 را برای آن در نظر گرفته‌اند.

لامپ‌های مه‌شکن جلو

10 الویت مشتریان برای خرید یک خودروی جدید در جهان

مانند دیگر گزینه‌های این لیست چندان پیشرفته به نظر نمی‌رسد، اما مورد علاقه بسیاری از خریداران است و متوسط امتیاز 3.42 را از طرف آنها کسب کرده است.

ترمزهای خودکار اضطراری عقب

10 الویت مشتریان برای خرید یک خودروی جدید در جهان

احتمالا این روزها در تیزرها یا دنیای واقعی خودروهایی را در حین حرکت به عقب دیده‌اید که به ناگاه و بدون دخالت راننده متوقف می‌شوند. این خودروها به ترمزهای خودکار اضطراری عقب مجهز هستند که در حین حرکت معکوس و با توجه به شناسایی مانع یا کودکان خودرو را متوقف می‌کنند. این گزینه در اولویت هشتم خریداران خودرو قرار دارد و از سوی آنها متوسط امتیاز 3.39 را کسب کرده است.

حسگرهای پارک عقب

10 الویت مشتریان برای خرید یک خودروی جدید در جهان

یکی از ویژگی‌های فناورانه که این روزها بیش از همیشه در خودروها مرسوم شده‌اند، حسگرهای پارک عقب هستند. همان‌طور که از نامش پیداست این حسگرها با ایجاد صدا به راننده هشدار می‌دهند که تا چه حد به موانع موجود نزدیک شده‌اند یا موانع با چه فواصلی پشت خودرو قرار دارند. این گزینه به عنوان نهمین الویت خریداران خودرو متوسط امتیاز 3.39 را کسب کرده است.

سامانه هشدار برخورد از جلو

10 الویت مشتریان برای خرید یک خودروی جدید در جهان

یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های این لیست محسوب می‌شود، و در خودروهای پیشرفته از برخورد خودرو با اتومبیل جلویی یا موانع دیگر ممانعت خواهد کرد. خودرو با این سامانه با ارسال علائم -که اصولا صوتی هستند- به راننده اعلام می‌کند که در آستانه تصادف از ناحیه جلوی خودرو است. این گزینه باعث توقف خودرو نخواهد شد.

عصرایران
 

 

کد خبر 75556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha