روغن غنی شده اویلا، سیب سلامت گرفت

پرشین خودرو: برای اولین بار در صنعت روغن و همزمان با روز جهانی غذا، نشان ایمنی و سلامت برای تولید «روغن آفتابگردان غنی شده با ویتامین دی» به «اویلا» اعطا شد.

به گزارش پرشین خودرو، در مراسم روز جهانی غذا که با شعار تغییر و اصلاح الگوی تغدیه برای حفظ و ارتقا سلامت برگزار شد، شرکت صنعت غذایی کوروش در میان 5 شرکت منتخب قرار گرفت و برای تولید محصول "روغن آفتابگردان غنی شده با ویتامین دی اویلا" نشان ایمنی و سلامت دریافت کرد.


در این مراسم که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان غذا و دارو و تنی چند از دیگر مسئولان و جمع کثیری از تولیدکنندگان و فعالان صنعت غذا و سلامت برگزار شد، نشان ایمنی و سلامت به برند اویلا تعلق گرفت.

 

روغن


براساس این گزارش، دکتر حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم فوق، با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت و ارگان های دولتی باید همکاری با شرکت هایی که در زمینه تولید محصولات سلامت محور فعالیت دارند را در اولویت کاری خود قرار دهند، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت موجود کشور باید شاهد حداکثر حمایت خود را از تولیدات داخلی در راستای سلامت جامعه به کار بندیم.


همچنین غلامرضا اصغری معاون وزیر بهداشت و ‌رییس سازمان غذا و دارو، سرمایه گذاران ‌حوزه صنایع غذایی را افتخار کشور دانست و گفت: در بسیاری از کشورها محصولات غذایی ایرانی عرضه و مصرف می‌شود و ارز برای کشور وارد می‌کنند که این مهم حاصل تلاش مدیران، مسئولان و سرمایه‌گذارانی است که در این حوزه تلاش می‌کنند تا مردم را از محصولات غذایی کیفی برخوردار کنند.


این گزارش می افزاید: وحید مفید مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در ادامه مراسم روز جهانی غذا که در سالن همایش های رازی برگزار شد، از تمام شرکت هایی که در راه ارتقای سلامت و رفع مشکلات سوء تغذیه جامعه گام برمی‌دارند تشکر کرد.


وی با اشاره به اینکه حدود 30 درصد مردم ایران کم خونی دارند و بیش از 70 درصد جمعیت کشور با مشکل کمبود ویتامین D روبه رو هستند، متذکر شد: بیش از 50 درصد بانوان ایرانی نیز از فقر آهن رنج می برند به همین دلیل باید به غنی سازی مواد غذایی با ریز مغذی ها بیشتر توجه کرد و در همین راستا از سوی شورای عالی سلامت و امنیت غذایی برنامه هایی مصوب و ابلاغ شده است.


یادآور می شود که نشان ایمنی و سلامت، نشانی است که سالانه از سوی سازمان غذا و دارو به فرآورده غذایی اعطاء می شود که از لحاظ تامین غذای ایمن و سالم در تمام مراحل زنجیره غذایی از مواد اولیه سالم و در شرایط خوب بهداشتی تولید شده و در ضمن دارای خصوصیاتی است که به ارتقاء ایمنی و سلامت مصرف کننده کمک می کند.

کد خبر 104377

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha