کد خبر 105012
۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۷
فناوری جدید برای درمان قطعی آب سیاه چشم

پرشین خودرو: محققان دانشگاه پوردو در آمریکا موفق به طراحی ابزار تازه ای شده اند که کاشت آن در چشم موجب ایجاد میدان مغناطیسی به منظور کاهش فشار بر چشم و مقابله با بیماری آب سیاه می شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، بیماری آب سیاه به علت بسته شدن برخی منافذ خروج مایع زلالیه از منافذ چشم رخ می دهد. نتیجه این امر افزایش فشار داخلی چشم و کور شدن است. این بیماری علائم خاصی ندارد و به دشواری قابل تشخیص است.

بیماری مذکور تا به حال درمان قطعی نداشته و افراد مبتلا باید تا آخر عمر تحت درمان باشند تا بینایی خود را از دست ندهند. اما حالا با کاشت یک ابزار پیشرفته می توان به درمان سریع و کم دردسر سیاه چشم امید داشت.

البته کاشت موادی در چشم برای کاهش فشار داخلی آن بی سابقه نبوده، اما نیمی از این مواد کاشته شده بعد از حداکثر ۵ سال استفاده از کار افتاده اند. علت این امر رشد برخی ریزجاندارها در مواد مذکور است که فرایند آبیاری سطح چشم را ناممکن می کنند.

 

چشم

 


اما مواد کاشتی جدید متشکل از نانولوله های زهکشی هستند و میکرو آداپتورهایی از جنس نیکل برای ایجاد میدان مغناطیسی در آنها نصب شده که باعث لرزش کل مجموعه و جلوگیری از مسدود شدن مسیر آبیاری چشم به علت وجود مواد زیستی مختلف می شود. این امر جلوی مسدود شدن نانولوله ها را هم می گیرد و اجازه می دهد آبیاری چشم به طور مستمر و بی وقفه ادامه یابد.

محققان این فناوری را کاملا ایمن، موثر و قابل اعتماد توصیف کرده و امیدوارند با همکاری شرکای تجاری بتوانند برای بازاریابی آن اقدام کنند.

کد خبر 105012

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha