دستورالعمل اجرایی برنامه تولید و اشتغال ابلاغ شد

پرشین خودرو: وزیر صنعت، معدن و تجارت دستورالعمل اجرایی تفاهمنامه منعقد شده بین این وزارتخانه و سازمان برنامه و بودجه در زمینه برنامه‌ریزی تولید و اشتغال را به استانداران سراسر کشور ابلاغ کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، این تفاهم‌نامه با موضوع برنامه تولید و اشتغال حوزه صنعت و معدن آذرماه سال جاری بین این دو دستگاه اجرایی امضا شد.


براساس این تفاهم‌نامه تکمیل طرح‌های نیمه تمام صنعتی و معدنی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد برای ۲۰۶۶ واحد و پیش‌بینی اشتغال برای حدود ۱۳۰ هزار نفر و نیز برنامه توسعه واحدهای موجود، بازسازی و نوسازی ۲۱۶۵ واحد و ایجاد فرصت شغلی به میزان ۵۱ هزار نفر برنامه‌ریزی شده است.

همچنین تأمین سرمایه در گردش برای واحدهای فعال صنعتی و معدنی موجود و ایجاد اشتغال برای ۸۷ هزار و ۴۲۹ نفر پیش‌بینی شده است.

بر اساس این تفاهم‌نامه، یارانه پیش‌بینی شده از محل منابع داخلی بانک‌ها و منابع صندوق توسعه ملی به میزان ۵۰ درصد برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام ۳ هزار و ۱۸۴ میلیارد ریال، بازسازی و نوسازی ۵ هزار و ۵۷۷ میلیارد ریال و سرمایه در گردش یک هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال بوده است.

همچنین در این تفاهم‌نامه پیش‌بینی شد ۴۰ هزار و ۲۱۸ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های نیمه تمام، ۷۰ هزار و ۴۳۵ میلیارد ریال به بازسازی و نوسازی و ۹۰ هزار و ۶۴۶ میلیارد ریال برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای صنعتی اختصاص یابد.

در این طرح بانک‌های ملی، ملت، تجارت، صنعت و معدن، سپه، صادرات، پست بانک، رفاه کارگران، کشاورزی، توسعه تعاون و آینده مشارکت می‌کنند.

کد خبر 111446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha