نخستین محموله استارت و دینام ایرانی در راه روسیه

پرشین خودرو: بر اساس سند چشم‌انداز صنعت خودرو صادرات قطعات خودرو در سال ۱۴۰۴ شش میلیارد دلار پیش بینی شده است که با تلاش جهادگران، این مهم با ارسال نخستین محموله دینام و استارت به روسیه در حال انجام است.

به گزارش پرشین خودرو، ویرایش دوم سند اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق ایران ۱۴۰۴ در سال ۱۳۹۳ به تصویب شورای سیاست‌گذاری خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت رسیده و برای اجرا ابلاغ شد؛ در سند اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴ در بخش توسعه صادرات قطعات پیش‌بینی شده که در سال ۱۴۰۴ میزان صادرات قطعات خودرویی به شش میلیارد دلار برسد.

در حال حاضر با گذشت ۵ سال از ابلاغ سند چشم انذاز ایران در سال ۱۴۰۴ شرکت ایسکرا اتوالکترونیک ایران با تلاش جوانان و مهندسان نخبه توانست اولین محموله صاداراتی به کشور روسیه را تهیه و بارگیری نماید.

 امیرحسین جلالی نایب رئیس انجمن قطعه سازان استان تهران و مدیرعامل این شرکت گفت: پس از چند ماه مذاکره و ارسال نمونه و نقشه قطعات مورد نیاز مشتری توانستیم در آغاز هفته دفاع مقدس قراردادی بین شرکت ایسکرا و شرکت LLC Pramo-Electro منعقد کرده که به موجب آن در اولین سفارش تعداد بیش از سه هزار از انواع قطعات استارت و دینام سفارش داده شده است که شامل انواع آرمیچر،سلونوئید، لاستیک اینسرت، مجموعه یوک و استاتورپک می باشد.

جلالی در ادامه خاطر نشان کرد: تمامی مراحل مهندسی معکوس،تولید و کنترل کیفی این محصولات در سایت ایسکرا و توسط مهندسین ایرانی انجام شده است که توانسته ایم بیش از یکصد هزار یورو ارز آوری برای کشور داشته باشیم که امیدوار هستم با همراهی دستگاه های متولی بتوانیم این قطعات را به سایر کشورهای همسایه صادر کنیم.
 

کد خبر 116749

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha