کد خبر 121263
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
راهداری برای سیل احتمالی نوروز آماده باش است!

پرشین خودرو: معاون سازمان راهداری از تشکیل قرارگاه نوروزی در این سازمان برای مقابله با ۳ سیل پیش‌بینی‌شده تا ۱۰ فروردین ۹۹ خبر داد و گفت: ۸۵۰۰ دستگاه ماشین‌آلات عملیات نوروزی راهداری را پشتیبانی می‌کنند.

به گزارش پرشین خودرو، رضا اکبری اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی جبهه نسبتاً قوی از چهارشنبه هفته جاری وارد کشور شده است و تعدادی از استان‌ها را درگیر می‌کند.


وی ادامه داد: مطابق این پیش‌بینی بیشترین بارش‌ها در استان‌های خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و قزوین روی می‌دهد. با توجه به این که تعطیلات نوروزی پیشِ‌روست که البته پیش‌بینی انجام سفر بالا با توجه به شرایط کشور نداریم، ادارات سازمان راهداری در استان‌ها در آماده‌باش کامل قرار گرفته‌اند.


وی افزود: با مجموع پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی و چند مرجع معتبر هواشناسی دنیا، مجموع اطلاعات تا روز 10 فروردین 99 جمع‌آوری شده است، در واقع ما تا 10 فروردین می‌دانیم در کدام استان‌ها بارش برف و باران داریم و چه‌میزان بارشی هم روی می‌دهد.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل گفت: بر اساس جدول مربوطه بیشترین بارندگی آخر هفته را در استان خوزستان خواهیم داشت.

 

راهداری


اکبری با اشاره به برگزاری جلسه تصمیم‌گیری برای اقدامات مربوط به پیشگیری از خسارت‌های سیل، یادآور شد: بر این اساس برای استان‌هایی که پیش‌بینی بارش نسبتاً بالایی را تا 10 فروردین دارند مقرر شد برای اجاره ماشین‌آلات موردنیاز در نقاط خاص اعتبار پرداخت شود.

وی تأکید کرد: ماشین‌آلات راهداری برای جلوگیری از تخریب پل‌ها در سیل، با برش‌هایی قبل و بعد از پل حفظ جان پل را انجام خواهند داد.

وی همچنین با اعلام اینکه قرارگاه زمستانی راهداری از امروز با وظیفه جدید با توجه به وقوع احتمالی سیل و مسائل مربوط به حمل‌ونقل و کرونا تغییر ماهیت می‌دهد، اظهار کرد: برای 3 بارش تقریباً شدید تا 10 فروردین 1500 گشت راهداری، 1370 اکیپ راهداری و 900 راهدارخانه در سراسر کشور فعال هستند.

معاون سازمان راهداری اضافه کرد: 12000 پرسنل راهداری به‌صورت شیفت در ایام سیل و بارندگی به‌صورت 24ساعته آماده‌باش هستند، ضمن اینکه حدود 8200 دستگاه ماشین‌آلات سنگین، نیمه‌سنگین و سبک و 200 تا 300 دستگاه ماشین‌آلات استیجاری عملیات نوروزی راهداری را پشتیبانی می‌کنند.

منبع: تسنیم

کد خبر 121263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha