روش پیش فروش خودرو در سال 99 باید اصلاح شود

پرشین خودرو: نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است از آنجایی که مصرف کنندگان اصلی نمی توانند در طرح های پیش فروش خودرو ثبت نام کنند، خودروسازان باید در سال ۹۹ مکانیسم پیش فروش خود را تغییر دهند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از خانه ملت، یحیی کمالی پور نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درباره وضعیت بازار خودرو در سال گذشته، گفت: به نظر می رسد در حال حاضر هیچ نهادی توان لازم برای کنترل و نظارت بر بازار خودرو را ندارد. اگرچه صحبت و برنامه های بسیاری برای ساماندهی وضعیت بازار خودرو ارائه می شود، اما اقدام عملی انجام نگرفته و بازار به حال خود رها شده است.

مصرف کنندگان اصلی نمی توانند در طرح های پیش فروش خودرو ثبت نام کنند

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی، طرح های پیش فروش خودرو را یکی از راهکارهای ساماندهی بازار می دانند در حالیکه به دلیل مکانیسم ثبت نام، خودرو با قیمت کارخانه به دست مصرف کنندگان اصلی نمی رسد، افزود: پس از باز شدن سامانه های ثبت نام، تنها عده‌ای خاص می توانند در این طرح ها شرکت کنند و سیستم سریع بسته می شود.

 این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید براینکه طرح های پیش فروش خودرو در سال ۹۹ باید اصلاح شود، اظهار کرد: بسیاری از مردم از مکانیسم ثبت نام در طرح های پیش فروش خودرو ناراضی بوده و ادعا می کنند ظرفیت، ظرف مدت چند ثانیه تکمیل شده و مصرف کننده واقعی نمی تواند این خودرو را خریداری کند.


طرح های پیش فروش خودروسازان بازی با روح و روان مردم است

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس طرح های پیش فروش خودروسازان را به نوعی بازی با روح و روان مردم تشبیه کرد و ادامه داد: افزایش قیمت خودرو در سال ۹۸ با توجه به مشکلات اقتصادی مردم بار مضاعفی برای جامعه بود و هیچ نهادی نتوانست آشوب موجود در بازار خودرو را ساماندهی کرده و از لجام گسیختگی بیشتر جلوگیری کند.

کد خبر 121592

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha