کد خبر 123041
۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۸
اوبر در هند، 600 نفر را اخراج می‌کند

شرکت فناوری اوبر، قصد دارد در قالب برنامه خود برای اخراج 23 درصد از کارمندانش بخاطر شیوع کرونا، 600 نفر را در هند تعدیل کند.

به گزارش پرشین خودرو، شرکت فناوری اوبر آمریکا، قصد دارد به خاطر شیوع ویروس کرونا و تبعات این اپیدمی بر فعالیت‌های اقتصادی در سراسر جهان 23 درصد از کارمندان خود را اخراج کند.

بر همین اساس این شرکت آمریکایی قصد دارد در هند 600 نفر از کارمندان را تعدیل کند.

توقف فعالیت‌های اقتصادی و خانه نشین شدن مردم به خاطر کرونا در بسیاری از کشورها، شرکت تاکسیرانی اوبر را از درآمدهایش محروم کرده است


این شرکت هفته گذشته گفته بود که حدود یک سوم از کارمندانش در سراسر جهان را به خاطر کاهش هزینه‌ها در سایه کرونا اخراج کرده و برای کسب درآمد روی فعالیت‌های اصلی‌اش در رساندن غذا و ارائه خدمات تاکسیرانی تمرکز خواهد کرد.

 

اوبر

 

پارادیپ پارامسواران، مدیرعامل بخش هند و جنوب آسیای اوبر، ‌می‌گوید تبعات شیوع کرونا و اوضاع غیرقابل پیش‌بینی نسبت به اوضاع کرونا، باعث شده زیرمجموعه اوبر در هند تصمیم بگیرد تا نیروی خود را کاهش دهد.

شرکت اولا، که رقیب اوبر در هند به شمار می‌رود و زیر مجموعه گروه مالی سافت بنک، است نیز هفته گذشته گفته بود که با توجه به کاهش 95 درصدی درآمدهایش طی ماه‌های گذشته 1400 نفر از کارمندان خود را اخراج خواهد کرد.

از اواخر ماه مارس و آغاز اعمال محدودیت‌های اجتماعی و اقتصادی برای کنترل شیوع کرونا، عملا کسب و کار شرکت‌هایی نظیر اولا و اوبر خوابیده است.

اگرچه طی روزهای گذشته دهلی نو بخشی از این محدودیت‌ها را لغو کرده اما تقاضا برای خدمات ارائه شده برای این شرکت‌ها همچنان به شدت پایین است.

اوبر در بیانیه خود تعداد کارمندانش در هند را اعلام نکرده اما منابع آگاه می‌گویند این شرکت هم اکنون در هند 2400 تا 2500 کارمند هندی دارد.

منبع: فارس

کد خبر 123041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha