تسلا نرم‌افزار جدیدی برای مدل اس و ایکس منتشر کرد

تسلا در تازه‌ترین اقدام خود به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدیدی برای خودروهای الکتریکی مدل‌های اس و ایکس و سایبرتراک عرضه کرده است که شامل تنظیمات جدید سیستم تعلیق تطبیقی با نمایش لحظه‌ای می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، در فوریه ۲۰۲۰، ایلان ماسک در توییتر خاطرنشان کرد که سیستم ارتفاع سواری و میرایی فعال می‌تواند برای یک وانت، عاملی تأثیرگذار و مهم باشد. ماسک همچنین در توئیتر به سوالاتی درباره تجهیز مدل آینده‌ی تسلا سایبرتراک به سیستم محاسبه‌گر وزن بار و جسم یدک‌کشی‌شده پاسخ داد.


مطمئناً ایلان ماسک در توئیتر اظهارنظر می‌كند و به سؤالات مردم پاسخ می‌دهد تا همگان را در جریان پیشرفت‌های شرکت خود قرار دهد. ایلان ماسک خوش‌بین است و اعتراف کرده که ایده‌های خلاقانه و دیوانه‌وار زیادی دارد؛ اما اغلب ایده‌های او از نظر زمان‌بندی دقیق نیستند و تسلا در زمینه‌ی عمل به زمان‌بندی وعده‌هایش الزاماً بهترین نیست. بااین‌حال، در بسیاری از موارد مدیرعامل تسلا به ایده‌های خود جامه عمل می‌پوشاند و گاهی اوقات حتی پیش از رسیدن به موعد نهایی زمان‌بندی، به وعده‌هایش عمل می‌کند.


تسلا هم‌اکنون خودروهای الکتریکی خود شامل مدل S و X را با به‌روزرسانی نرم‌افزاری بی‌سیم ۲۰۲۰.۳۲.۱ به‌روز کرده است. در تصاویری که یکی از مالکان خودروی برقی تسلا مدل اس به اشتراک گذاشته است، این به‌روزرسانی شامل تنظیمات جدید سیستم تعلیق تطبیقی لحظه‌ای همراه‌با نمایش گرافیکی روی نمایشگر می‌شود. همچنین تسلا تأیید کرد كه آمارهای مربوط به سیستم تعلیق به‌صورت زنده در هنگام رانندگی به‌روزرسانی خواهند شد.

مسئولان تسلا در یادداشت‌های رسمی خود ویژگی‌های به‌روزرسانی‌شده سیستم تعلیق را به شرح زیر توصیف کردند:

هم‌اکنون می‌توانید تصویری لحظه‌ای را از نحوه‌ی تنظیم میرایی سیستم تعلیق روی هر چرخ باتوجه‌به تغییر شرایط جاده‌ای مشاهده کنید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در هر لحظه، روی عبارت «نمایش اطلاعات تعلیق» ضربه بزنید. سیستم میرایی تطبیقی تعلیق هم‌اکنون دارای تنظیمات پیشرفته است که به شما امکان می‌دهد علاوه‌بر تنظیمات موجود مانند کامفورت، خودکار و اسپرت، سطوح سفارشی راحتی سواری و هندلینگ را نیز تنظیم کنید.

 

تسلا


تسلا امیدوار است که این به‌روزرسانی‌ها همچنان به پیشرفت و بهبود ادامه دهند و در نهایت در وانت پیک‌آپ برقی سایبرتراک مورد استفاده قرار گیرند. هنوز احتمال به‌کارگیری این به‌روزرسانی‌ها در نسخه‌های آینده «Plaid» تسلا مدل اس و ایکس مشخص نیست و مسئولان خودروساز برقی سیلیکون‌ولی نیز اشاره‌ای به این موضوع نکرده‌اند.
 

منبع: زومیت

کد خبر 125192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha